Bezcenné akcie možno opäť previesť na štát

Držitelia bezcenných cenných papierov ich môžu opätovne bezodplatne prevádzať na štát od začiatku júla. Urobiť tak môžu aj na pracoviskách Slovenskej pošty, ktorá začala prevody cenných papierov na Fond národného majetku SR opäť zabezpečovať od 1. júla 2015 na vybraných 150 poštách. Aktuálny zoznam pracovísk, ktoré túto službu poskytujú, zverejnila spoločnosť na svojej webovej stránke.

30.07.2015 10:11
FNM, Fond národného majetku Foto: ,
Ilustračné foto.
debata (2)

Slovenská pošta pritom upozorňuje, že ak sa občan rozhodne previesť svoje cenné papiere na Fond národného majetku SR, pre úspešné vybavenie prevodu je potrebné, aby si so sebou priniesol občiansky preukaz a výpis z účtu majiteľa cenných papierov.

„Tento výpis zaslal Centrálny depozitár cenných papierov SR, a. s. osobám, ktorým spoplatnil vedenie účtu majiteľa cenných papierov. V prípade, ak klientom nebol doručený výpis z účtu majiteľa cenných papierov, je možné oň požiadať priamo na pracovisku pošty a výpis mu bude zaslaný,“ informuje Slovenská pošta. V prípade potreby zastupovania fyzickej osoby je možné použiť splnomocnenie s úradne overeným podpisom.

Bezodplatný prevod cenných papierov na Fond národného majetku SR môžu občania uskutočniť do 30. júna 2016.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #bezcenné akcie