Opäť budé možné požiadať o dotáciu na zeteplenie domu

15.05.2019 11:00
zateplenie domu, rodinný dom, technológie,...
Ilustračné foto Autor:

Občania, ktorí zatepľujú svoje rodinné domy staršie ako 10 rokov, môžu opäť žiadať Ministerstvo dopravy a výstavby SR o dotáciu vo výške maximálne 8 800 eur. Žiadosti bude možné podávať elektronicky od 17. júna do 30. septembra 2019, alebo do zaevidovania najviac 500 žiadostí.

Od vyhlásenia výzvy majú záujemcovia mesiac na prípravu žiadostí, detailné informácie ako ju podať a všetky podmienky na získanie dotácie verejnosť nájde na www.zatepluj.sk.

V piatom kole výzvy už neplatí podmienka, že zatepľovanie musí realizovať licencovaná firma. Naďalej však musí žiadateľ predložiť spracovaný projekt zateplenia rodinného domu, vrátane projektového energetického hodnotenia. Na dokumentáciu ministerstvo prispieva sumou 800 eur, na zateplenie získa úspešný žiadateľ dotáciu do výšky 40 % z oprávnených nákladov, maximálne však 8 000 eur.

„Ministerstvo chce aj naďalej podporovať zatepľovanie starších rodinných domov, a tým znižovanie nákladov ich vlastníkov na energie. Schválením nových podmienok poskytovania štátnej podpory vychádzame v ústrety majiteľom starších rodinných domov. Osobne ma teší, že môžem vyhlásiť už piatu výzvu na získanie príspevku na zateplenie rodinných domov.“ povedal minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek.

V doterajších štyroch uzatvorených výzvach na zatepľovanie rodinných domov sa prihlásilo 441 záujemcov.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#príspevok #zateplenie #štátna dotácia na zateplenie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku