Chcete cestovať a bez problémov poberať dôchodok? Existuje viac spôsobov ako na to

15.10.2019 16:00
dôchodci, penzisti, seniori, peniaze
Ilustračné foto. Autor:

V prípade poukazovania dôchodku na účet v banke nevzniká žiaden problém, dôchodca si svoj dôchodok môže kdekoľvek vybrať.

Ak však dôchodca poberá dôchodok v hotovosti prostredníctvom pošty a cestuje na dlhší čas na liečenie, k rodine, prípadne bude na dlhší čas hospitalizovaný v nemocnici, môže požiadať poštu o tzv. doposielanie dôchodku. Pošta podľa svojich pravidiel doposiela dôchodok najdlhšie pol roka.

Ak si dôchodca vopred nezabezpečí doposielanie dôchodku, tento zostáva na pošte tri mesiace a potom ho pošta vráti Sociálnej poisťovni. V lehote troch mesiacov si dôchodca môže svoj dôchodok vybrať riadnym spôsobom na príslušnej pošte.

Po tejto lehote pošta vráti nevyplatené dôchodky späť Sociálnej poisťovni. Dôchodca sa potom musí písomne obrátiť na Sociálnu poisťovňu, aby obnovila výplatu dôchodku a poukázala neprevzaté sumy.

Zdroj: Sociálna poisťovňa

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Sociálna poisťovňa #pošta #doposielanie dôchodku #dôchodok #dôchodca
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku