Našli ste si prácu počas poberania dávky v nezamestnanosti. Čo so zvyškom peňazí?

30.01.2020 11:50
úrad práce, práca, zamestnanie, absolvent,...
Ilustračné foto. Autor: ,

Ak ste si našli prácu a poberáte aj dávku v nezamestnanosti, máte dve možnosti.

Ak bol poistenec vyradený z evidencie uchádzačov o zamestnanie počas poberania dávky v nezamestnanosti a potom je v období kratšom ako 2 roky opätovne zaradený do tejto evidencie, tak mu vznikne nárok na výplatu dávky v nezamestnanosti v rovnakej výške, v akej mu bola vyplácaná predchádzajúca dávka v nezamestnanosti, ale dôležité je vedieť, že sa mu iba doplatí do konca podporného obdobia, ktoré trvá 6 mesiacov.

Poistenec pri vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie počas poberania dávky v nezamestnanosti môže zvoliť aj druhý variant, a to jednorazové vyplatenie 50 percent dávky v nezamestnanosti za zostávajúcu časť podporného obdobia, ak poberal túto dávku aspoň tri mesiace. Potom však nemôže využiť prvú spomínanú možnosť.

V mesiacoch január až november 2019 vyplatila Sociálna poisťovňa spolu 492 980 dávok v nezamestnanosti. Ich priemerná výška dosahovala 437,03 eur.

Zdroj: Sociálna poisťovňa

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Sociálna poisťovňa #práca #nezamestnanosť #dávka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku