Poštová banka obslúži seniorov v čase od 9. do 10. hodiny

Poštová banka reaguje na dodatočné opatrenia vlády, ako aj na potreby klientov. V záujme ochrany zdravia zamestnancov a verejnosti upravuje otváracie hodiny a vymedzuje čas na pobočkách pre klientov starších ako 65 rokov.

26.03.2020 10:54
hypotéka, banka, poistenie, smútok, klient Foto:
Ilustračné foto.

S účinnosťou od štvrtka 26. marca bude väčšina pobočiek Poštovej banky otvorená 5 hodín denne. V čase od 9. do 10. h v pobočkách obslúžia klientov vo veku nad 65 rokov. „Keďže ide o tzv. rizikovú skupinu obyvateľstva, v mnohých prípadoch s oslabenou imunitou alebo pridruženými chronickými ochoreniami, aj takto chceme minimalizovať riziko ich ohrozenia. V čase od 10. do 14. h budú naši pracovníci k dispozícií ostatným klientom,“ vraví Eva Peterová z Poštovej banky.

Výnimkou je streda, kedy si seniori budú môcť vybaviť potrebné finančné úkony v pobočkách Poštovej banky v čase od 11. do 12. h. „V strede týždňa vychádzame v ústrety i pracujúcim klientom, pre ktorých budeme otvorení poobede, v čase od 13. do 17. h,“ povedala.

Výnimkou sú pobočky v OC VIVO! v Bratislave a v OC Eperia v Prešove, pobočka Košice 1 (pobočka Dargov, Štúrova 1) a Nitra 1 (Štefánikova trieda 65), ktoré budú otvorené iba v poobednom čase od 13. do 17. h, a to bez vyhradeného času pre seniorov.

Pobočky na Sládkovičovej 1 v Nitre, Toryskej 3 v Košiciach a na Hlavnej 54 v Prešove budú počas všetkých pracovných dní otvorené v od 9. do 14. h. Aj na týchto miestach je jedna hodina denne, od 9. do 10. h, vyhradená pre klientov nad 65 rokov. Pobočky Poštovej banky zostanú cez víkend zatvorené.

Vstup dôchodcu v sprievode je možný, pokiaľ sa v pobočke nenachádza iný klient nad 65 rokov. Vo vyhradenom čase pre dôchodcu je možné obslúžiť aj inú verejnosť, dôchodca však musí byť uprednostnený. V prípade potreby budeme kontrolovať vek dôchodcu na základe dokladu totožnosti.

Obmedzenia prevádzkových hodín sa týkajú aj PFS pracovísk, ktoré má banka na poštách. Tie sa prispôsobujú otváracím hodinám danej pošty. Na všetkých poštových priehradkách je možné realizovať vklady alebo výbery. Z dôvodu mimoriadnych opatrení Slovenskej pošty je dočasne obmedzené iba otváranie nových účtov a podávanie žiadostí o vybavenie úveru.

Avšak aj tieto úkony vybavíte na špecializovaných pracoviskách Poštovej banky – PFS na 131 poštách. „Tu si klienti i naďalej vybavia všetky štandardné finančné úkony tak ako doteraz. Pracovníci banky klientom aj v týchto dňoch poskytujú profesionálne poradenstvo a takmer komplexnú produktovú ponuku. Jediným obmedzením sú teda upravené otváracie hodiny, ktoré sa prispôsobujú začiatku otvorenia danej pošty,“ upresňuje hovorkyňa Poštovej banky Lýdia Žáčková.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #vírus #seniori #koronavírus #Covid-19 #banka