Potvrdenie o poberaní materského na účely rodičovského príspevku nepotrebujete

01.07.2020 13:51
mama, dieťa, bábätko
Ilustračné foto. Autor:

Sociálna poisťovňa naďalej eviduje množstvo požiadaviek poistencov o vystavenie potvrdenia o nároku na materské na účely podania žiadosti o rodičovský príspevok.

V súlade s platnými právnymi predpismi sú orgány verejnej moci, t. j. aj Sociálna poisťovňa a úrady práce, sociálnych vecí a rodiny povinné komunikovať vzájomne elektronicky pri rešpektovaní zásad elektronickej úradnej komunikácie ustanovených v zákone o e-Governmente.

Údaje potrebné k výkonu sociálneho poistenia a štátnych dávok majú získavať z informačných systémov oboch inštitúcií bez ďalšieho zaťažovania účastníkov konania alebo správnych orgánov.

Z toho vyplýva, že potvrdenie o nároku na materské si majú od Sociálnej poisťovne vyžiadať priamo jednotlivé úrady práce, ktoré rozhodujú o nároku na rodičovský príspevok, nemajú žiadať tieto potvrdenia sprostredkovane od klientov.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Sociálna poisťovňa #rodičovský príspevok #materské
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku