Ako žiadať o dôchodok pri červenom režime podľa Covid semaforu

12.10.2020 06:00
manželia, seniori, penzisti, ukazovanie
Ilustračné foto. Autor:

Sociálna poisťovňa (SP) upozorňuje poistencov, ktorí chcú v čase pandémie koronavírusu požiadať o niektorú z dôchodkových dávok (dôchodok starobný, predčasný starobný, invalidný, vdovský/vdovecký, sirotský), že v súlade s opatreniami pre fungovanie pobočiek SP podľa Covid semaforu v „červených pobočkách“ nie je možné osobne spisovať žiadosť o dôchodok.

Sociálna poisťovňa preto odporúča, aby si žiadateľ o dôchodok preveril aktuálny režim fungovania svojej pobočky cez Covid semafor na webovej stránke SP, prípadne kontaktoval priamo pobočku telefonicky alebo e-mailom.

V „červených pobočkách“ (podľa aktuálnej situácie aj v ďalších určených) si poistenec dohodne termín (deň, hodinu), kedy príde osobne do pobočky už len podpísať vyplnenú žiadosť o dôchodok. Tú pripraví zamestnanec pobočky SP po vzájomnej telefonickej komunikácii a na základe žiadosti o spísanie žiadosti o dôchodok (ktorú poistenec zaslal).

Sociálna poisťovňa pre lepšiu orientáciu poistencov zverejnila návod, ako žiadať o dôchodok v pobočke, ktorá sa podľa Covid semaforu nachádza v červenom režime tu: Ako požiadať o dôchodok v pobočke pri červenom režime.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Sociálna poisťovňa #penzia #koronavírus #dôchodok #Covid-19 #covid semafor
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku