Desíte sa komunikácie s úradmi? Na úrade práce vám ochotne poradí virtuálna asistentka

Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny spustilo na svojom webovom sídle službu virtuálnej asistentky. Cieľom je pomôcť návštevníkom stránky rýchlo sa zorientovať a nájsť všetky užitočné a potrebné informácie čo najrýchlejšie a najjednoduchšie.

01.07.2022 20:41
asistentka
debata (1)

Virtuálna asistentka je stránky ústredia práce upsvr.gov.sk je k dispozícii nepretržite. V rámci úvodnej komunikácie vás požiada, aby ste špecifikovali svoju aktuálnu životnú situáciu. Na základe odpovede vám potom ponúkne oblasti, v ktorých vám dokážu byť ústredie a úrady práce nápomocné.

Pri dodatočných otázkach dokáže rýchlo poskytovať základné informácie o službách ústredia a úradov.

sociálna poisťovňa logo Čítajte aj Veľká zmena v Sociálnej poisťovni. Ruší platby v hotovosti!

Návštevníci stránky môžu v priebehu niekoľkých sekúnd zistiť množstvo užitočných informácií napr. o tom, aké príspevky poskytuje štát prostredníctvom ústredia práce a úradov rodinám s deťmi, či ako má absolvent postupovať, ak sa chce evidovať ako uchádzač o zamestnanie.

„Ústredie práce spolu s úradmi práce poskytujú veľké množstvo rôznych dávok, príspevkov a iných podporných nástrojov a služieb pre jednotlivcov a rodiny v najrôznejších životných situáciách. Je to rozsiahly komplex služieb, v ktorom môže byť pre bežného občana problém zorientovať sa a nájsť užitočné informácie,“ hovorí generálny riaditeľ Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny Karol Zimmer.

výpoveď, práca, nezamestnanosť, nezamestnaný Čítajte aj Nezamestnaní dostanú od júla viac peňazí. Maximálne však 1200 eur!

Práve zjednodušenie a zrýchlenie vyhľadávania relevantných informácií bolo podľa neho hlavným dôvodom pre pridanie Vašej pomocníčky na stránky ústredia.„Typ a rozsah informácií, ktoré nová virtuálna asistentka poskytuje, nie je náhodný. Pri jej tvorbe sme sa okrem iného riadili našimi skúsenosťami a štatistikami návštevnosti našej stránky. Na základe toho sme vytvorili virtuálnu asistentku, vďaka ktorej sa veľká väčšina návštevníkov stránky dostane rýchlo a jednoducho k relevantným informáciám,“vys­vetľuje Zimmer.

Virtuálna asistentka Vaša pomocníčka má za sebou prvé kolo testovania a pripomienkovania zo strany odborníkov. Ústredie práce bude v prvých mesiacoch prevádzky asistentky vyhodnocovať jej používanie a prispôsobovať ju tak, aby návštevníkom slúžila čo najlepšie.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #doklady #ľudia #Úrad práce #Ústredie práce
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy