Lety a zájazdy Slovákov sa do Izraela napriek útokom zatiaľ nerušia. Situáciu cestovné kancelárie monitorujú

Slovenská asociácia cestovných kancelárií a cestovných agentúr (SACKA) pozorne sleduje situáciu v Izraeli. „Veríme v čo najrýchlejšie ukončenie eskalácie napätia a návratu civilného obyvateľstva do bežného života“, uviedol Roman Berkes, prezident Asociácie.

09.10.2023 14:33
Nemecko, Izrael, Palestína, útok na Izrael Foto: ,
Ľudia na demonštrácii solidarity s Izraelom na námestí Pariser Platz pri Brandenburskej bráne v Berlíne v nedeľu 8. októbra 2023.
debata

Slovenské cestovné kancelárie registrujú v Izraeli niekoľko desiatok svojich klientov, avšak v oblastiach, v ktorých nehrozí priame nebezpečenstvo a neboli zasiahnuté vojenským konfliktom. Cestovné kancelárie združené v SACKA sa ihneď po začiatku konfliktu spojili so svojimi delegátmi a sprievodcami a poskytujú svojim klientom potrebnú súčinnosť.

SACKA sa pripája k Ministerstvu zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky a vyzýva turistov, ktorí sa v Izraeli aktuálne nachádzajú, aby venovali maximálnu pozornosť vývoju situácie, rešpektovali pokyny svojich delegátov a sprievodcov, ktorí sú v kontakte s miestnymi autoritami a zastupiteľským úradom. Odporúčame predovšetkým dôrazne rešpektovať pokyny bezpečnostných zložiek a izraelskej armády.

Izrael, Pásmo Gaza, bombardovacie, Palestína, Hamas Čítajte viac Hamas sa vyhráža popravením civilov. Netanjahu: Izrael s ofenzívou ešte len začal

Slovenské cestovné kancelárie neorganizujú do Izraela svoje chartrové lety, prípadné rušenie pravidelných liniek do tejto destinácie je v kompetencii leteckých spoločností. Cestovné kancelárie komunikujú so svojimi klientami, ktorí majú v najbližších dňoch vycestovať a v prípade zhoršenia bezpečnostnej situácie alebo obmedzenia leteckej prepravy sú pripravené plánované zájazdy odložiť.

SACKA situáciu neustále monitoruje, je v kontakte s príslušnými autoritami a v prípade, že rezort diplomacie a vnútra rozhodne o repatriácii Slovákov z Izraela, poskytne potrebnú súčinnosť.

debata chyba
Viac na túto tému: #Izrael