Ako pôjdu vlaky cez sviatky? Mení sa cestovný poriadok?

Najviac posilových vlakov ZSSK počas veľkonočných sviatkov pôjde v pondelok. Cestujúci sa budú môcť v tento deň odviezť desiatimi diaľkovými spojmi navyše.

31.03.2024 10:25
Dôchodcovia a vlaky Foto:
Ilustračné foto.
debata

Železničná spoločnosť Slovensko pridala cez víkend po štyri diaľkové vlaky, začiatkom budúceho týždňa vyrazí na cestu naviac desať vlakov. Cestujúci môžu využiť veľkonočné posilové diaľkové vlaky Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) aj po oba víkendové dni 30. a 31. marca a tiež v pondelok 1. apríla.

K dispozícii navyše bol cez víkend rýchlik Tatran s plánovaným odchodom zo Žiliny 6:32 a s príchodom do Košíc 9:53. Popoludní idú dva rýchliky Považan z Bratislavy Hlavnej stanice do Žiliny – z hlavného mesta majú odchod 13:55, 15:55, s príchodom do centra severného Slovenska 16:30, 18:30.

Národný osobný dopravca večer vypraví naviac ešte jeden rýchlik Považan na linke Bratislava – Trenčín, ten podľa cestovného poriadku odchádza o 19:55, do mesta na strednom Považí prichádza o 21:20.

Najviac posilových vlakov ZSSK počas veľkonočných sviatkov pôjde v pondelok. Cestujúci sa budú môcť v tento deň odviezť desiatimi diaľkovými spojmi navyše. Kto sa rozhodne cestovať po železnici v nedeľu, môže sa odviezť tými istými štyrmi posilovými rýchlikmi na uvedených trasách a v rovnakom čase. Samozrejme, na presun po Slovensku možno okrem pridaných vlakov využiť aj ostatné rýchliky a expresy.

Najviac posilových vlakov ZSSK počas veľkonočných sviatkov pôjde v pondelok. Cestujúci sa budú môcť v tento deň odviezť desiatimi diaľkovými spojmi navyše. Štyri vyrazia z Bratislavy popoludní do Prievidze, Žiliny (dva spoje) a večer do Vrútok, zo Žiliny odídu dva – ráno do Košíc, večer do Bratislavy. Zvyšné štyri vlaky zamieria popoludní z východu a stredu Slovenska do hlavného mesta, a to z Košíc, Humenného, resp. Prešova, zo Zvolena a z Prievidze.

ZSSK zároveň v tomto období k 20 IC vlakom medzi Bratislavou či Viedňou a Košicami pridala 28 vozňov. Od stredy do piatka išlo s jedným alebo dvoma vozňami naviac spolu štrnásť týchto vlakov. V pondelok budú mať dva IC vlaky o dva vozne viac, v utorok pôjdu dve súpravy s jedným a dve s dvoma pridanými vozňami.

debata chyba
Viac na túto tému: #vlak #cestovný poriadok