Pokračovanie článku: Rezort práce zavádza veľké zmeny: stovky eur pre zamestnancov, sto eur pre seniorov, viac peňazí pre zdravotne znevýhodnených, aj zmeny v dôchodkoch

4. Právo na prvé zamestnanie

Zamestnávateľom sa bude vopred platiť príspevok až 90 % celkovej ceny práce, maximálne do výšky 1 318,50 eura počas šiestich mesiacov.

Projekt právo na prvé zamestnanie má pomôcť mladým ľuďom do 30 rokov zamestnať sa. Rezort práce bude motivovať zamestnávateľov zamestnávať mladých ľudí, ktorí sú evidovaní minimálne dva mesiace na úrade práce a nemali dlhší pracovný pomer ako šesť mesiacov a zároveň akurát ukončili strednú alebo vysokú školu.

„Princípom je, aby sme zamestnávateľom poskytli atraktívny príspevok, budeme im platiť až 90 % celkovej ceny práce, maximálne do výšky 1 318,50 eura počas šiestich mesiacov. Čo je 70 % z celkovej ceny práce vypočítanej z priemernej mzdy v národnom hospodárstve,“ uviedol minister práce, sociálnych vecí a rodiny Erik Tomáš.

Podmienkou zároveň bude, že zamestnávateľ musí mladých ľudí udržať v práci ďalších šesť mesiacov. Zamestnávateľ dostane tento príspevok vopred. Tento projekt môžu využiť aj ľudia pracujúci v zahraničí, ktorí na Slovensku ešte nepracovali, bez ohľadu na vek.

© Autorské práva vyhradené

20 debata chyba
Viac na túto tému: #minimálna mzda #dôchodky #minister práce #Erik Tomáš