Pokračovanie článku: Rezort práce zavádza veľké zmeny: stovky eur pre zamestnancov, sto eur pre seniorov, viac peňazí pre zdravotne znevýhodnených, aj zmeny v dôchodkoch

6. Sto eur pre seniorov

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Erik Tomáš oznámil zmeny vo vyplácaní stoeurového príspevku pre seniorov. Ako uviedol, suma príspevku na rekondičné pobyty ostáva nezmenená, ale dostane ich tento rok štrnásťtisíc ľudí. Doteraz malo nárok len 7 500 dôchodcov.

Minister rezortu práce 8. februára podpísal rozhodnutie, kde sa suma rekondičných pobytov pre seniorov zdvojnásobila na 1, 4 milióna eur.

Podľa Tomáš tak ministerstvo reagovalo aj na zvyšujúce sa ceny v kúpeľných domoch a rehabilitačných zariadeniach.

"Tieto pobyty sú veľmi obľúbené medzi seniormi,“ uviedol predseda Jednoty dôchodcov Slovenska (JDS) Michal Kotian. "Pobyty trvajú šesť dní, teda päť nocí a zahŕňajú dvanásť procedúr.

Ďalej musí byť v pobyte zahrnutá celodenná strava a procedúry nemôžu byť ďaleko od ubytovania", vysvetľuje Kotian. Kúpeľov je na výber 16.

Dôležité je však nepomýliť si kúpeľnú liečbu, dotovanú zdravotnou poisťovňou a rekondičné pobyty podporované príspevkom vo výške 100 eur zo strany ministerstva práce. Ide o dve rozdielne dotácie. Seniori už môžu kúpele vyžívať.

© Autorské práva vyhradené

20 debata chyba
Viac na túto tému: #minimálna mzda #dôchodky #minister práce #Erik Tomáš