Tragická zrážka vlakov obmedzuje dopravu. Tieto vlaky nepôjdu. Dotkne sa to aj slovenských tratí

Spoločnosť RegioJet informuje o zmene cestovného poriadku. Vlaky 1001 (Praha-Havířov), 1010 (Havířov-Praha) a 1012 (Košice-Praha) boli zrušené. Všetky ostatné vlaky budú vypravené, avšak môže dôjsť k meškaniu a aj k úprave cieľových staníc.

06.06.2024 10:13
ČR doprava vlaky zrážka mŕtvi zranení rýchlik... Foto:
Rýchlik po zrážke s nákladným vlakom v Pardubiciach 6. júna 2024.
debata

„Naším cieľom je udržať prevádzku na hlavných trasách Praha-Ostrava, Ostrava-Praha a Praha-Brno smer Rakúsko a Slovensko. Žiadame cestujúcich, ktorí majú možnosť svoje cesty odložiť, aby tak urobili do popoludňajších hodín. Ďakujeme za pochopenie,“ informuje RegioJet.

pardubice, nehoda, vlak, Čítajte viac Obeťami železničnej nehody v Pardubiciach sú aj dve Slovenky, ďalšie štyri sú zranené. Vlak RegioJetu prešiel na červenú

Súčasne tiež spoločnosť informuje o aktualizácii telefónneho čísla krízovej linky na 539 000 955. Na túto linku sa môžu obracať ľudia s otázkami. Linka je dostupná okrem češtiny a slovenčiny aj v ukrajinčine. Otázky možno zasielať tiež e-mailom na pomoc@regiojet.cz. Aktuálne informácie budú k dispozícii aj na novovytvorenej internetovej stránke dopravcu, ktorá bude spustená v priebehu dňa.

debata chyba
Viac na túto tému: #RegioJet #zrážka vlakov #cestovný poriadok