Aké sú pravidlá pri prechode dlhov a kedy možno dedičstvo odmietnuť.
Od dnes platí novela zákona o sociálnom poistení, ktorá prináša viaceré dôležité zmeny.
Osoby s ŤZP, ktoré nie sú spôsobilé dať informovaný súhlas, budú mať nárok na prítomnosť blízkej osoby pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti.
Nechcete, aby váš syn či dcéra po vás dedili a plánujete ich vydediť? Mali by ste vedieť, že urobiť tak môžete len zo zákonom stanovených dôvodov.
Aké sú pravidlá dedenia, keď poručiteľ nezanechá závet? Môže dediť len manžel, deti, príbuzní alebo aj osoby, ktoré nie sú v príbuzenskom vzťahu?
Ktoré zákony platia v oblasti kompenzácie ťažkého zdravotného postihnutia a kto môže byť poistencom štátu?
Máločo vie tak rozhádať rodiny ako o spory o dedičstvo. Predísť im možno napísaním závetu.
Počet hlásení udalostí z cestovného poistenia súvisiacich s liečbou COVID-19 v zahraničí narastá.
Štát spúšťa ďalšiu etapu aktivácie elektronických schránok právnických osôb, zapísaných v inom ako v Obchodnom registri SR.
Výpis z registra pozemkových spoločenstiev obsahuje všetky informácie, ktoré sa do registra zapisujú a sú v ňom uvedené ku dňu vyhotovenia výpisu.
Prinášame vám prehľad príspevkov na kompenzáciu a sumu, ktorú štát ľuďom vypláca.
Zákon o pozemkových spoločenstvách stanovuje, že každý člen spoločenstva môže kandidovať za člena niektorého orgánu spoločenstva.
Aké sú práva a povinnosti vlastníkov podielov spoločnej nehnuteľnosti a spoločnej obhospodarovanej nehnuteľnosti?
Národné centrum zdravotníckych informácií rozširuje svoje elektronické služby. Najnovšie elektronizuje hlásenie o narodení dieťaťa a príspevku pri narodení dieťaťa.
Od januára začali platiť pri jednorazových príspevkoch na kompenzáciu výdavkov spojených s ťažkým zdravotným postihnutím zmeny.
Poistencom, ktorí požiadajú o dôchodok, ubudne od 1. apríla 2022 ďalšia povinnosť.
Kto a ako môže požiadať o sirotský dôchodok?
Ste člen urbára a nedostávate podiel na zisku? Ako treba postupovať a čo hrozí pozemkovému spoločenstvu za neplnenie povinností?
Sporenie zachránilo manželstvo
Pozostalostná penzia je 60 % dôchodku, na ktorý mal zomretý manžel či manželka nárok. Ak ale pozostalý dostáva dve penzie, vypláca sa nižšia v sume jednej polovice.
Parlament schválil zákon, vďaka ktorému už ľudia na dlhodobej péenke nebudú musieť každý mesiac behať po lekároch pre pečiatku na tlačivo, aby dostali nemocenské.
O pozostalostnú dávku je potrebné požiadať. A to písomne po vystavení úmrtného listu.
Štvrť milióna Ukrajincov ušlo pred vojnou na Slovensko. Za akých podmienok tu môžu ostať žiť, pracovať, študovať? Poradíme v relácii Ide o právo.
Kto má nárok na pozostalostnú dávku?
Podpora prehliadača Internet Explorer 11 na portáli e-Služieb sa končí – zvoľte si iný prehliadač.