redaktor ekonomického spravodajstva
Absolvent Fakulty žurnalistiky na Leningradskej štátnej univerzite (1977). Od začiatku novinárskej kariéry pracuje nepretržite v Pravde. Venuje sa pôdohospodárstvu (pôda od ochrany po predaj pozemkov, lesné hospodárstvo), obchod s potravinami, Záhrada - ako záľuba i poradenstvo, krásne záhrady úspešných ľudí, Víno ako staronový fenomén Slovenska, profily a rozhovory.
Slováci vnímajú aj české pivo ako svoje, hovorí obchodný riaditeľ, Plzeňského Prazdroja na Slovensku.
Ochorenie pácha väčšie škody ako choroba šialených kráv.
Čo farmárom na novej obchodnej dohode prekáža?
Najväčší producent vajec na Slovensku mal na jeseň minulého roka veľké problémy.
Slováci pijú čoraz menej tvrdého alkoholu.
Na nákupoch potravín ušetríte.
Väčšinu produkcie sladu vyvezieme, v posledných rokoch je to okolo 80 až 82 percent, hovorí človek z praxe.
Racionalita sa pri akciových nákupoch vytráca, hovorí v rozhovore generálny riaditeľ Levickej mliekarne Marián Šolty.
Na Slovensku sa postupne začína výrazne meniť podnebie.
Ako to vyzeralo na slovenských farmách v minulosti?
Malík bol zrejme prvý, kto na Slovensku zaviedol pojem sobáš vína a jedla.
Vo vinohrade Ulahlá pramenia svieže Sauvignony, rozkošnícke Devíny a Rulandské biele, opäť víno nevšedné, ale aj Rizling rýnsky, nežný a iskrivý zároveň.
Miroslav Petrech, slovenský vinohradník a vinár, oslávil osemdesiatku. Na tvári muža, ktorý vínom pozdvihol sebavedomie Slovenska, nevidno stopu dlhého veku.
Maslo ukázalo, kam až spadlo slovenské agropotravinárstvo za posledných 35 rokov.
O chove kačíc a produkcii foie gras panuje viacero neprávd, hovorí Ján Šaling.
Budú potraviny na budúci rok opäť drahšie?
Väčšina ľudí na Slovensku žije naozaj neľahké časy.
Na scéne máme novú spotrebiteľskú generáciu.
Vína, v ktorých sa odzrkadľuje jedinečnosť územia, odrôd, ročníka a ľudí, ktorí inakosť premietli do chuti, vône a farby vína. Takéto vína tvoria v Château Topoľčianky.
Ak sa Slovensko nespamätá a nezastane sa svojich vinohradníkov a vinárov, hrozí, že víno sa dostane do polohy folklórneho artefaktu.
Šumivé víno Hubert sa na budúci rok dožije dvesto rokov a KBŠ - Karpatské brandy Špeciál oslávi o tri roky šesťdesiatku.
Stojíme pred veľkou konfrontáciou USA verzus Čína, ale aj medzi Čínou a Európou, samotná EÚ má množstvo veľkých vnútorných problémov.
Od apríla budúceho roka sa budú vystavovať slovenské vína v La Cité du Vin - najprestížnejšom stánku vína nielen Bordeaux, ale vari celého sveta.
Mrva & Stanko je symbol moderného slovenského vinárstva, ktoré korení ako jeho pivnice v tradícii a súčasne sprostredkúva tisíc a jednu podobu vína.
Uplynulo tridsaťpäť rokov od novembra 1989, keď sa na Slovensku začala písať najnovšia z vinárskych kapitol. V ére moderného vinohradníctva je výnimočná.