Ako získať potvrdenia o dôchodku pre bezplatné cestovanie vlakom

09.01.2019 15:59
vlaky, bezplatná doprava, dôchodci, seniori,
Pri kontrole sa preukážte preukazom pre zákazníka a cestovným lístkom na bezplatnú prepravu. Autor:

Pre bezplatné cestovanie vlakom dôchodcami treba železničnej spoločnosti predložiť potvrdenie o poberaní dôchodku.

Nejde o jeho výšku, ale o potvrdenie skutočnosti, že dôchodca poberá dôchodok.

Takéto potvrdenie vyhotovuje Sociálna poisťovňa na požiadanie. Vystaví ho na počkanie, nie je preto potrebné žiadať potvrdenie listom prostredníctvom pošty, nakoľko ide o zdĺhavú formu.

Najrýchlejšie takéto potvrdenie dôchodca získa návštevou ktorejkoľvek pobočky Sociálnej poisťovne (nemusí byť miestne príslušná podľa trvalého pobytu) alebo v Informačno-poradenskom centre ústredia Sociálnej poisťovne.

Potvrdenie o poberaní dôchodku je tiež možné žiadať telefonicky na bezplatnej linke Sociálnej poisťovne 0800 123 123; elektronicky prostredníctvom formulára pre otázky na webovej stránke Sociálnej poisťovne www.socpoist.sk, prípadne prostredníctvom elektronickej adresy podatelna@socpoist.sk. V takomto prípade bude potvrdenie zaslané dôchodcovi na adresu domov do troch dní.

Zdroj: Sociálna poisťovňa
Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Sociálna poisťovňa #vlaky zadarmo #cestovanie vlakom #potvrdenie o dôchodku
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku