Rozhodnutia o valorizácii dôchodkov dostali majitelia e-schránok len elektronicky

08.02.2019 14:21
penzia, dôchodca, dôchodok
Ilustračné foto. Autor:

Sociálna poisťovňa upozorňuje poberateľov dôchodkov, ktorí majú aktivovanú elektronickú schránku, že im rozhodnutie o zvýšení dôchodku od 1. januára 2019 zaslala iba do aktivovanej elektronickej schránky.

To znamená, že týmto poberateľom dôchodkov už nebolo rozhodnutie o zvýšení dôchodku zaslané poštou v papierovej podobe.

Sociálna poisťovňa zasielala rozhodnutia o zvýšení dôchodkov do elektronických schránok v čase od 27. 12. 2018 do 8. 1. 2019, čiže každý majiteľ aktivovanej e-schránky takéto rozhodnutie už dostal.

Celkovo Sociálna poisťovňa k 1. januáru 2019 valorizovala 1 440 558 dôc­hodkov, z toho 10 149 rozhodnutí o zvýšení dôchodkov odoslala poberateľom elektronicky do e-schránok.

Povinnosť Sociálnej poisťovne zasielať elektronické dokumenty, vrátane rozhodnutí o zvýšení dôchodkovej dávky, do aktivovanej elektronickej schránky, vyplýva zo zákona č. 305/2013 Z. z. o elektronickej podobe výkonu pôsobnosti orgánov verejnej moci (zákon o e-Governmente).

Zdroj: Sociálna poisťovňa
Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Sociálna poisťovňa #valorizácia #e-schránka #zvýšenie dôchodkov
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku