Ako rýchlo získať potvrdenie o dôchodku pre železnice?

06.06.2019 10:53
dôchodcovia, seniori, vlaky
Ilustračné foto. Autor:

Pre bezplatné cestovanie seniorov vlakom treba železničnej spoločnosti predložiť potvrdenie o poberaní dôchodku, nie však o sume poberaného dôchodku.

Takéto potvrdenie vyhotoví Sociálna poisťovňa vždy na počkanie, nie je preto potrebné žiadať potvrdenie listom prostredníctvom pošty, pretože ide o zdĺhavú formu vybavenia žiadosti.

Potvrdenie o poberaní dôchodku získa dôchodca najrýchlejšie návštevou ktorejkoľvek pobočky Sociálnej poisťovne alebo Informačno-poradenského centra ústredia Sociálnej poisťovne.

Potvrdenie o poberaní dôchodku je tiež možné žiadať telefonicky na bezplatnej linke Sociálnej poisťovne 0800 123 123; elektronicky prostredníctvom Formulára pre otázky [https://www.socpoist.sk/callcentrum] na webovej stránke Sociálnej poisťovne www.socpoist.sk , prípadne prostredníctvom elektronickej adresy podatelna@socpoist.sk. V takomto prípade bude potvrdenie zaslané dôchodcovi na adresu domov do troch dní.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#železnice #Sociálna poisťovňa #dôchodca #doprava zadarmo
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku