Odchod do dôchodku: Patrí vám odchodné

Ktorí budúci penzisti majú nárok na odchodné? Dostane tento príspevok každý budúci dôchodca?

, 06.04.2021 06:00
muž, senior, pracujúci penzisti, pekáreň Foto:
Každý budúci dôchodca môže príspevok dostať iba od jedného zamestnávateľa a vyplatený mu môže byť len raz za život.

Každý zamestnanec má pri vzniku nároku na starobný dôchodok právo odísť do penzie. Pri prvom skončení pracovného pomeru a odchode do dôchodku si môže k poslednej výplate finančne prilepšiť, pretože mu vzniká podľa Zákonníka práce nárok na takzvané odchodné. Odchodné je zákonný nárok zamestnanca a patrí mu pri prvom skončení pracovného pomeru po vzniku nároku na starobný alebo invalidný dôchodok, ak pokles schopnosti vykonávať pracovnú činnosť je viac ako 70 percent.

"Zamestnancovi patrí pri prvom skončení pracovného pomeru po vzniku nároku na starobný dôchodok alebo invalidný dôchodok, ak pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť je viac ako 70 %, odchodné najmenej v sume jeho priemerného mesačného zárobku, ak požiada o poskytnutie uvedeného dôchodku pred skončením pracovného pomeru alebo do desiatich pracovných dní po jeho skončení,“ definuje túto dávku Zákonník práce.

Každý budúci dôchodca môže príspevok dostať iba od jedného zamestnávateľa a vyplatený mu môže byť len raz za život. Jedno odchodné dostane zamestnanec aj v prípade, ak odchádza do dôchodku a pracuje u viacerých zamestnávateľov.

"Ak zamestnanec pracoval pre viacerých zamestnávateľov a končí u nich v rovnaký deň pre odchod do penzie, odchodné mu vyplatí len jeden z nich. Zvyčajne ide o zamestnávateľa, s ktorým mal zamestnanec dohodnutý najväčší pracovný úväzok, prípadne u ktorého dosahoval najvyšší príjem,“ hovorí právnička Lucia Pechová.

Ak by pracovné pomery neskončil v jeden deň, odchodné mu vyplatí ten zamestnávateľ, s ktorým skončil pracovný pomer ako prvý. Pozor ale, ak niekto odišiel do predčasného dôchodku a zamestnávateľ mu vyplatil odchodné, po dovŕšení riadneho dôchodkového veku už naň ďalší nárok nemá.

Odchodné sa vypláca vo výške minimálne priemernej mesačnej mzdy zamestnanca. Zamestnávateľ a zamestnanci ale môžu v kolektívnej zmluve dohodnúť aj vyššiu sumu. Priemerný zárobok vypočíta zamestnávateľ zo mzdy zamestnanca vyplatenej zamestnancovi v rozhodujúcom období.

Ide o obdobie kalendárneho štvrťroku predchádzajúcemu štvrťroku, v ktorom zamestnanec od odchodné žiada. Ak idete do penzie v septembri, priemerný zárobok sa zisťuje z mzdy vyplácanej v apríli až júni. Ak zamestnanec v rozhodujúcom období neodpracoval aspoň 21 dní alebo 168 hodín, používa sa namiesto priemerného zárobku pravdepodobný zárobok. Pravdepodobný zárobok sa zistí zo mzdy, ktorú zamestnanec dosiahol od začiatku rozhodujúceho obdobia, alebo zo mzdy, ktorú by zrejme dosiahol.

Nárok na odchodné vzniká pri každom ukončení pracovného pomeru pri odchode do dôchodku. Na jeho vyplatenie nemá vplyv, či sa pracovný pomer končí dohodou, výpoveďou zo strany zamestnanca alebo zamestnávateľa. Na odchodné podľa ustanovení Zákonníka práce nárok nevzniká, ak bol pracovný pomer ukončený okamžite, zamestnanec závažne porušil pracovnú disciplínu alebo bol odsúdený pre úmyselný trestný čin.

Pri odchode do dôchodku pracovný pomer nezaniká automaticky, preto ak chcete ísť do penzie, je potrebné sa so zamestnávateľom dohodnúť na jeho skončení.

Ak chcete získať odchodné, nesmiete ale po podaní výpovede či dohode o skončení pracovného pomeru čerpať dávku v nezamestnanosti, musíte ísť rovno do dôchodku. Pri poberaní dávky v nezamestnanosti a až následnom vyplácaní dôchodku nárok na odchodné zaniká.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #odchodné #odchod do penzie #odchod do dôchodku