Aká bude výška vášho dôchodku? Dostanete aspoň minimálnu sumu? Na výpočet už netreba čakať, toto musíte urobiť

Sociálna poisťovňa opäť zvyšuje rozsah a posúva na novú úroveň elektronické služby pre svojich klientov. Na ceste digitalizácie a elektronizácie urobila ďalšie kroky, ktoré poistencom prinášajú komfort online prístupu k potrebným údajom o ich dôchodkovom poistení v pohodlí domova, bez návštevy pobočky.

10.06.2024 13:40
dôchodci, seniori, dôchodcovia, manželia Foto:
Ilustračná fotka
debata (4)

Do Elektronického účtu poistenca (EUP) prekonvertovala z papierovej do digitálnej podoby údaje o dôchodkovom poistení už aj pre mladších klientov vo veku 39 rokov (po ročník narodenia 1984). Doteraz mali v záložke EUP Príprava na dôchodok prístupné údaje poistenci starší ako 45 rokov. Navyše si už môžu zistiť aj orientačnú sumu svojho dôchodku. Sociálna poisťovňa uvádza do praxe novinku – automatickú Kalkulačku na informatívny výpočet starobného dôchodku. Klienti tak nemusia žiadať o papierovú písomnú informáciu a viac ako mesiac čakať na jej doručenie – údaje majú prístupné kedykoľvek, kdekoľvek, online. EUP aktuálne využíva viac ako štvrť milióna poistencov.

Sociálna poisťovňa pre svojich klientov pripravila praktické návody, ktoré im pomôžu aktivovať si prístup do Elektronického účtu poistenca bez potreby návštevy pobočky.

Postupujte krok za krokom a využívajte možnosti vášho Elektronického účtu poistenca kedykoľvek, kdekoľvek, online.

NÁVOD: Aktivácia Elektronického účtu poistenca s pomocou elektronického občianskeho preukazu (eID)

NÁVOD: Prihlásenie sa do Elektronického účtu poistenca s pomocou el. občianskeho preukazu (eID)

4 debata chyba
Viac na túto tému: #dôchodok #penzie #elektronický účet poistenca