Niektorí penzisti dostanú v júli peniaze v inom ako obvyklom termíne. Koho sa zmena týka?

Sociálna poisťovňa mení termín výplaty dôchodkov.

01.07.2024 06:00
dôchodci, seniori, starí ľudia, dôchodky, Foto:
Ilustračné foto.
debata

Sociálna poisťovňa vyplatí niektoré dôchodky o dva dni skôr. Sociálna poisťovňa v súvislosti so štátnym sviatkom sv. Cyrila a sv. Metoda, ktorý pripadá na piatok 5. júla, vyplatí dôchodky o dva dni skôr. Dôchodcom, ktorí dostávajú dôchodok v hotovosti prostredníctvom pošty 6. deň v kalendárnom mesiaci, sa najbližší termín výplaty posúva na 4. júl 2024.

Martin Kontúr zo Sociálnej poisťovne hovorí o zmenách v predčasných dôchodkoch
Video
Zdroj: TV Pravda

Dôchodcovia, ktorým Sociálna poisťovňa zasiela dôchodok na bankový účet a majú termín výplaty dôchodku 6. deň v mesiaci, budú mať dôchodok na svojom účte k riadnemu termínu.

Pravidlá vyplácania penzie

Dôchodková dávka je vyplácaná mesačne dopredu, vždy v pravidelnom opakujúcom sa termíne. Výplatný termín určí Sociálna poisťovňa. Dôchodková dávka je vyplácaná na účet, ktorý ste uviedli pri spisovaní žiadosti o dôchodok.

Dôchodková dávka môže byť vyplácaná aj na účet vášho manžela (manželky), ak o to požiadate a máte dispozičné právo k účtu a váš manžel/manželka s tým súhlasí.

Dôchodok možno poberať aj v hotovosti. Ak ste umiestnený v zariadení sociálnych služieb, dôchodok vám je poukazovaný prostredníctvom hromadného poukazu do tohto zariadenia, ak nepožiadate o iný spôsob poukazovania dôchodku.

debata chyba
Viac na túto tému: #dôchodok #penzia #peniaze