Thermo/Solar zdvojnásobí výrobu slnečných kolekorov

Najväčší slovenský výrobca solárnych kolektorov Thermo/Solar Žiar nad Hronom za posledných šesť mesiacov preinvestoval 1,5 milióna eur a po dokončení prác tak zdvojnásobí kapacitu výrobných liniek na 300 000 metrov štvorcových kolektorov ročne, informoval riaditeľ spoločnosti Milan Novák. Firma sa tak pripravuje na zvýšený dopyt po skončení hospodárskej recesie.

16.02.2010 13:15
slnko
Zmena počasia znamená pre organizmus šok. Je to kritické obdobie predovšetkým pre chronicky chorých ľudí, ale aj pre zdravých to môže znamenať totálny telesný chaos.
debata

Investície podľa Nováka umožnil okrem iného aj kladný hospodársky výsledok v minulom roku. Výšku zisku ani obrat však nezverejnil. Približne tretinu peňazí na modernizáciu lisovne a montážnej linky na kolektory získala firma zo štrukturálnych fondov EÚ, zvyšok zabezpečila z vlastných zdrojov a komerčných úverov.

„Pokiaľ sa solárne trhy preberú z recesie, budeme môcť v priebehu krátkej doby dosiahnuť ďalšími investíciami výrobnú kapacitu až na úrovni vyše 500 000 metrov štvorcových slnečných kolektorov ročne,“ dodal Novák.

Väčšinu produkcie v súčasnosti Thermo/Solar exportuje do 44 krajín sveta, na Slovensku firma predáva približne desať percent výroby. Podľa Nováka by sa podiel predaja na domácom trhu nemal meniť ani po rozšírení výroby, predpokladá zvýšený záujem pre zavedenie štátnej dotácie na kúpu solárneho systému.

debata chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy