Menej prachu, žiaden odpad a rýchle spracovanie. Poznáte nový spôsob betónovania?

Suchú betónovú zmes vložíte do miešačky alebo miešacej nádoby spolu s vrecom. Počas miešania s vodou sa obal rozpustí na prírodné celulózové vlákna a stáva sa súčasťou betónovej zmesi.

11.07.2023 10:00
cena, rekonštrukcia, stavba, robotník, byt,... Foto:
debata

Pri betónovaní stavby inovatívnou technológiou Baumit ALL IN Betón pre dom a záhradu si "užijete“ menej prachu a nebudete mať starosti s likvidáciou prázdnych vriec. Spoločnosť Baumit tento spôsob označuje za ďalší úspech vo svojich technologických inováciách. Samorozpustné obaly, ktoré sa stanú súčasťou vašej stavby, totiž v sektore stavebných materiálov ešte neexistujú. Baumit ALL IN je cenovo výhodný pre stavebné projekty domov, ale tiež pre oblasti záhradného a krajinného dizajnu, ktoré presahujú štyri až päť vriec. Nezáleží teda na tom, či chcete vytvoriť gril, postaviť nový plot, alebo či potrebuje váš záhradný domček stabilné základy. Nová technológia umožňuje betónovať bezpečne, ekologicky a rýchlejšie.

Vrecia z celulózy

Roztrhané a prázdne obaly po betónovaní bežne končili v odpade. Pri použití technológie Baumit ALL IN sa stávajú priamo súčasťou stavby, sú zložené len z celulózy. Práve ona má pozitívnu funkciu a pôsobí ako zušľachtujúca prísada, ktorá vlastnosti betónovej zmesi výrazne zlepšuje. K ďalším výhodám patrí aj úspora času. Vrece nemusíte rozrezať a potom vysypať do miešačky alebo miešacej nádoby, pričom veľkosť balenia je vypočítaná tak, aby sa do miešačky zmestili dve vrecia naraz. Nemenej dôležité je, že betón z vreca nemusíte vysypať, takže pri práci je menej prachu. Okrem ekologickejšej práce a prostredia je prínosom novej technológie aj to, že betón je trvalo udržateľný materiál, pozostáva zo 100 % minerálnych a prírodných surovín.

Výhody prvého suchého betónu:

  • menej prachu, žiadny odpad
  • rýchle a jednoduché spracovanie
  • je zušľachtený prírodným vláknom

Zdroj: baumit.sk

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #prerábanie #betón #obnova domu