VÚB zlacnila hypotéky

24.03.2011 12:22
hypotéka, dom, úroky
Ilustračné foto Autor:

Boj bánk o hypotekárnych klientov sa stupňuje. Viaceré banky v súčasnosti ponúkajú odpustenie poplatku za poskytnutie úveru, Slovenská sporiteľňa zase láka klientov na polpercentné úrokové zvýhodnenie. Dnes úroky znížila aj VÚB banka.

Najlacnejšie možno vo VÚB získať úver s ročnou fixáciou úroku. Pre najbonitnejších klientov ich banka ponúka s úrokom od 3,69 percenta. " Pre mladých, ktorí spĺňajú podmienky štátom dotovaných hypoték, to po odpočítaní trojpercentného zvýhodnenia znamená sadzbu už od 0,69 percenta ročne," vraví vedúca oddelenia úverov VÚB banky Angelika Farkašová.

Úvery s päťročnou fixáciou banka po novom ponúka s úrokom od 3,99 percenta. V oboch prípadoch ide o najnižšie úroky, za aké kedy VÚB hypotéky ponúkala.

Doteraz klienti vo VÚB pri ročnej fixácii úroku zaplatili banke úrok minimálne 3,99 percenta. Zníženie o 0,3 percenta znamená, že dlžník s úverom vo výške 50-tisíc eur so splatnosťou 20 rokov zaplatí banke mesačne namiesto 304 eur len 296 eur. Každý mesiac tak na splátke ušetrí osem eur.

Do konca apríla VÚB zároveň klientom odpočíta z poplatku za poskytnutie úveru náklady na vybavenie úveru. To znamená, že pri rodinnom dome mu odpustí 250 eur a pri byte 150 eur za vybavenie znaleckého posudku. Ďalších 66 eur mu z poplatku odpočíta za vklad do katastra nehnuteľností.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku