Je naozaj ľahké dostať hypotéku? Aké chyby nerobiť, aby ste ju získali

, 27.01.2021 06:00

Hypotéky majú priemerný úrok menej ako jedno percento, tým šťastnejším sa podarila aj sadzba 0,4%. Dostane však hypotéku každý, kto o ňu požiada, aj keď má dobrý plat?

Vek odchodu od rodičov je na Slovensku v priemere 31 rokov, vo Švédsku, Dánsku, Fínsku o 10 rokov menej. Je to aj vďaka nižšej životnej úrovni Slovákov, ktorá neumožňuje osamostatniť sa vo veku 20–25 rokov. Finančne závislí od rodičov sú aj ľudia nad 30 rokov.

Na druhej strane, pri nízkych úrokoch nie sú splátky hypotéky nezvládnuteľné už aj z prvej výplaty. Kedy je ideálne požiadať o hypotéku? Ako byť na ňu pripravený, aby banka žiadosť nezamietla? Brať si úver v domovskej banke, alebo to skúsiť inde? Akých chýb sa vyvarovať? Vyberať najskôr úver alebo nehnuteľnosť? A je lepšie úver splatiť skôr, alebo ho natiahnuť na celých 30 rokov?

Odpovede v relácii Ide o peniaze hľadáme s Evou Šablovou, riaditeľkou pre úvery spoločnosti FinGO.sk.

Ako sa pripraviť na hypotéku, aby sme v banke uspeli. V relácii Ide o peniaze s Evou Šablovou.

Reláciu si môžete vypočuť aj ako podcast

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#kúpa bytu #Ide o peniaze #hypotéka #Eva Šablová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku