Máte nesplácané úvery a nedoplatky na daniach či odvodoch, rizikové zamestnanie alebo nedostatočný príjem?
Ak si berieme úver, je nám jasné, že banke vrátime viac, ako sme si požičali. O koľko? A ako ovplyvní výšku splátky rast úrokových sadzieb?
Stále viac klientov si naťahuje splatnosť hypotéky až do sedemdesiatky - teda počas dôchodku. Je tento trend nebezpečný? A na druhej strane – má aj nejaké výhody?
Banky začali zvyšovať úrokové sadzby na hypotékach. Zatiaľ len o desatiny percent. Ako sa to prejaví na splátkach a ako sa rozhodovať pri výročí a zmene fixácie?
Prečo si v súčasnosti pri hypotékach volia dlžníci dlhšie fixácie? Pre obavu zo zvýšenia mesačnej splátky hypotéky.
Úroky sú minimálne, hypotéky v kurze. Na druhej strane prudko rastú ceny bytov. A tak najmä mladí vo väčších mestách na hypotéku nemajú šancu. Čo môžu robiť?
Ako sa dôkladne pripraviť na prvú hypotéku a aké chyby pri žiadaní o ňu nerobiť.
Možno aj vy ste počas útoku korony zvažovali útek na samotu, na chatu. Ak ju máte. V prípade, že by ste chceli nejakú kúpiť, v relácii Ide o peniaze poradíme, ako na to.
Pri hľadaní alebo modernizácii bývania je kľúčová otázka, z čoho kúpu alebo rekonštrukciu zaplatiť.
Stotisícová hypotéka býva záväzkom aj na 30 rokov. Za ten čas sa môže stať všeličo. Poistiť si schopnosť splácať hypotéku? A ak áno, tak ako?
Mnohí podnikatelia práve riešia, ako podať daňové priznanie tak, aby platili čo najmenšie dane a odvody. Optimalizácia nákladov je fajn - ale len do chvíle, kým nechcete hypotéku.
Hypotéky majú priemerný úrok menej ako jedno percento, tým šťastnejším sa podarila aj sadzba 0,4%. Dostane však hypotéku každý, kto o ňu požiada, aj keď má dobrý plat?
Možno ste si netrúfli ísť na dovolenku, ostali vám voľné dni a dostali ste unikátny nápad – prerobiť niečo v byte či dome.
Ak ide o žiadosť o úver na kúpu bytu v bytovom alebo polyfunkčnom dome alebo o výstavbu bytu, je potrebné dokázať svoju identitu, príjmy atď. Ako na to?
Odpovedáme na vaše otázky ohľadne mladomanželskej pôžičky.
Kto môže požiadať štát o podporu? Aké podmienky treba spĺňať? V ktorých zákonoch sa tieto informácie dajú nájsť?
Žiadosť pozostáva zo šiestich častí. Čo obsahujú? Aké sú sumy životného minima pre rôzne domácnosti platné do 30. 6.?
Komu a koľko požičia štát na kúpu a výstavbu bytu? Kto má nárok na špeciálnu pôžičku pre mladomanželov, ktorou možno financovať zaobstaranie nehnuteľnosti?
Žiadať alebo nežiadať dnes o hypotéku? Akú máte šancu, že ju dostanete? Presne o tom v relácii Ide o peniaze hovorí Martin Švidroň (Finančná Hitparáda).
Poisťovne odpovedajú na otázky ohľadne poistného. Ako reagujú na súčasnú situáciu? Je odklad platenia poistného dobré riešenie?
Ako reagujú banky na neľahkú situáciu, v ktorej teraz všetci sme? Zmenili svoje pravidlá? Vychádzajú klientom v ústrety?
Klienti bánk - občania, živnostníci, ale aj malé podniky budú môcť počas pandémie požiadať o odklad splátok úverov na maximálne deväť mesiacov.
Národná banka Slovenska upravila limit pre maximálny podiel splátok k príjmu zníženému o životné minimum z 80 % na 60 %.
Blíži sa obdobie ročného zúčtovania za minulý rok a mladí hypotekárni dlžníci do 35 rokov si môžu uplatniť daňový bonus na zaplatené úroky.
Slovensko patrí v rámci 28 krajín Európskej krajine k tým, kde je jeden z najvyšších podielov ľudí, ktorí vlastnia nehnuteľnosť a nie sú zaťažení hypotékou.