Ak ide o žiadosť o úver na kúpu bytu v bytovom alebo polyfunkčnom dome alebo o výstavbu bytu, je potrebné dokázať svoju identitu, príjmy atď. Ako na to?
Odpovedáme na vaše otázky ohľadne mladomanželskej pôžičky.
Kto môže požiadať štát o podporu? Aké podmienky treba spĺňať? V ktorých zákonoch sa tieto informácie dajú nájsť?
Žiadosť pozostáva zo šiestich častí. Čo obsahujú? Aké sú sumy životného minima pre rôzne domácnosti platné do 30. 6.?
Komu a koľko požičia štát na kúpu a výstavbu bytu? Kto má nárok na špeciálnu pôžičku pre mladomanželov, ktorou možno financovať zaobstaranie nehnuteľnosti?
Žiadať alebo nežiadať dnes o hypotéku? Akú máte šancu, že ju dostanete? Presne o tom v relácii Ide o peniaze hovorí Martin Švidroň (Finančná Hitparáda).
Poisťovne odpovedajú na otázky ohľadne poistného. Ako reagujú na súčasnú situáciu? Je odklad platenia poistného dobré riešenie?
Ako reagujú banky na neľahkú situáciu, v ktorej teraz všetci sme? Zmenili svoje pravidlá? Vychádzajú klientom v ústrety?
Klienti bánk - občania, živnostníci, ale aj malé podniky budú môcť počas pandémie požiadať o odklad splátok úverov na maximálne deväť mesiacov.
Národná banka Slovenska upravila limit pre maximálny podiel splátok k príjmu zníženému o životné minimum z 80 % na 60 %.
Blíži sa obdobie ročného zúčtovania za minulý rok a mladí hypotekárni dlžníci do 35 rokov si môžu uplatniť daňový bonus na zaplatené úroky.
Slovensko patrí v rámci 28 krajín Európskej krajine k tým, kde je jeden z najvyšších podielov ľudí, ktorí vlastnia nehnuteľnosť a nie sú zaťažení hypotékou.
O pár mesiacov až rokov možno aj Slováci budú vracať bankám menej peňazí, ako si od nich požičali, hovorí Katarína Kostková zo spoločnosti FinGO.sk.
Úroky na hypotékach lámu rekordy. Nie je to tak dávno, keď padla hranica 1%. Dnes je realita úroková sadzba 0,6%. Odborníci dokonca hovoria o 0%. Slovom - nula!
Hypotéka bez poistenia je podľa finančných odborníkov priveľkým rizikom.
Komerčné úvery na kúpu či rekonštrukciu bývania poskytuje banky aj stavebné sporiteľne. Podľa čoho si treba vyberať úver?
Jednočlenných „singles“ domácností každoročne pribúda -takmer polovicu všetkých hypoték si berú žiadatelia sami.
Skupina ľudí vo veku 55 rokov a viac sa za uplynulých desať rokov zmenila a seniori aktívnejšie riešia svoje bývanie.
Môžem pri skončení fixácie s bankou vyjednávať o znížení úroku? Odpoveď na túto a ďalšie otázky nájdete v nasledujúcich riadkoch.
Od júla minulého roku banky nemôžu vôbec poskytovať 100-percentné hypotéky. Obmedzené sú aj úvery, ktorých výška presahuje 80 percent z hodnoty založenej nehnuteľnosti.
Oplatí sa vám refinancovať hypotéku? Pozrite sa na nasledujúce príklady.
Od júla tohto roku poskytuje Štátny fond rozvoja bývania mladomanželské pôžičky. Požiadať o úver môžu len ľudia, ktorí sú maximálne jeden rok zosobášení.
Kto si prenáša hypotéku z jednej banky do druhej, robí tak väčšinou preto, aby ušetril. Znížiť môžeme nielen mesačné splátky, ale aj celkovú sumu, ktorú zaplatíme.
Už niekoľko rokov analytici upozorňujú, že úrokové sadzby z hypoték sú už na dne a treba rátať s ich rastom. Banky však vždy dokážu toto dno ešte viac prehĺbiť.
To, o koľko ešte stúpne cena nehnuteľností bude závisieť aj od Johnsona, Trumpa a Si Ťin-pchinga.