Poisťovňa ING sa zmení na NN

ING premenuje svoju európsku poisťovaciu časť, a to európsku ING Investment Management a holandskú Nationale-Nederlanden na NN. Premenovanie sa podľa vyjadrení spoločnosti uskutoční budúci rok vzhľadom na plánovaný vstup na burzu.

03.10.2013 11:08
ING, ING Bank Foto:
Ilustračné foto.
debata

Aby skupina ostala aj naďalej nablízku svojim zákazníkom, novú značku NN bude väčšinou používať spolu s lokálnou časťou názvu, napríklad NN Životná poisťovňa. ING Investment Management sa premenuje na NN Investment Partners. Rozhodnutie nemá žiadny vplyv na značku ING Bank.

Samotný proces rebrandingu bude podľa vyjadrení ING pozvoľný a odštartuje vo chvíli, keď ING úspešne vstúpi na burzu. Do toho momentu budú spomínané spoločnosti fungovať pod svojimi súčasnými značkami. „Tieto zmeny sú súčasťou našej snahy postarať sa o to, aby bol náš biznis silný a udržateľný i do budúcnosti, pričom našou hlavnou prioritou sú potreby našich zákazníkov,“ povedal generálny riaditeľ ING Group Ralph Hamers.

ING je globálna finančná inštitúcia holandského pôvodu, ktorá ponúka služby v oblasti bankovníctva, investícií, životného poistenia a správy dôchodkov pre viac ako 85 miliónov klientov v takmer 40 krajinách sveta.

debata chyba
Viac na túto tému: #ING #NN