mBank bojuje o klientov nulovým úrokom už aj na kreditke

28.03.2017 10:57
mbank
Ilustračné foto. Autor:

Internetovej banke mBank sa zrejme osvedčilo lákanie klientov na nulový úrok. Po bezúročnom spotrebnom úvere núka nulový úrok aj na kreditné karty pre všetkých ľudí, ktorí si do mBank prenesú kreditku.

Každý človek, ktorý si do mBank do začiatku októbra prevedie svoju kreditnú kartu a splatí svoju existujúcu kreditku v pôvodnej finančnej inštitúcii, dostane na prvých šesť mesiacov nulový úrok. Akcia platí pre všetky druhy kreditných kariet mBank. Nulový úrok sa pritom vzťahuje nielen na prevádzanú čiastku ale aj na nové transakcie uskutočnené kartou.

Táto ponuka môže byť výhodná najmä pre ľudí, ktorí úver na kreditnej karte využívajú aj po uplynutí bezúročného obdobia. Ak niekto stihne vždy do konca bezúročného obdobia splatiť svoj dlh z kreditky, neplatí žiaden úrok ani v iných bankách.

Banka si za presun kreditnej karty neúčtuje žiaden poplatok. Klienti však zaplatia mesačný poplatok za vedenie karty v prípade, ak za mesiac neminú dostatočnú sumu. V prípade karty mKreditka musia mesačne minúť aspoň 50 eur, inak im banka naúčtuje poplatok 1,50 eura. Pri mKreditke e-Shop je potrebné zaplatiť za mesiac aspoň 75 eur, aby sa klient vyhol poplatku vo výške dvoch eur. A v prípade mKreditky Plus je treba minúť minimálne 150 eur, inak si banka vypýta trojeurový poplatok.

Kreditné karty od mBank núkajú štandardne 54-dňové bezúročné obdobie. Ak niekomu nepostačuje toto beuzúročné obdobie, banka si po uplynutí úvodných šiestich mesiacov bude pýtať za požičané peniaze ročný úrok 21,99 percenta.

Po novom mBank umožňuje preniesť si aj povolené prečerpanie z inej banky. Ani v tomto prípade si nepýta žiaden poplatok, klienti neplatia ani žiaden mesačný poplatok. Úroky pritom závisia od toho, v akej výške získa klient možnosť ísť do mínusu. Pri povolenom prečerpaní do 2 599 eur ročný úrok dosahuje 17,9 percenta. V prípade prečerpania vo výške 2 600 až 4 599 eur je ročný úrok 15,9 percenta. Kto sa rozhodne využiť sumu 4 600 až 8 799 eur, bude platiť úrok 13,9 percenta. V prípade vyššej sumy až do 12-tisíc eur dosahuje ročný úrok 12,9 percenta. Úrok sa pritom platí vždy len zo skutočne vyčerpanej sumy. Banka zároveň sľubuje, že ľuďom, ktorí si sem prenesú povolené prečerpanie, navýši súčasný limit o päť percent.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#kreditná karta #mBank
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku