Manuál pre rodičov: Odkedy vreckové a v akej výške? Prasiatko alebo účet?

, 18.09.2019 06:00

Dieťa nie je lacný špás, no ono samo o tom dlhé roky ani netuší. Tretí diel relácie Ide o peniaze prináša návod, ako a kedy začať učiť deti finančnú gramotnosť a aké vysoké by malo byť ich vreckové.

Vedeli ste, že bankový účet môžete dieťaťu založiť už keď má osem rokov? A že kým na prvom stupni základnej školy nosí platobnú kartu v peňaženke 15 percent detí, na strednej škole už s účtom disponuje 82 percent študentov?

Mnohí rodičia rozmýšľajú, kedy začať vyplácať svojmu dieťaťu vreckové a aká je jeho optimálna suma – aby zbytočne nemíňalo, ale aby sa ani medzi spolužiakmi necítilo menejcenné. Aj to sú témy, ktoré rozoberáme s analytičkou Slovenskej sporiteľne Lenkou Buchlákovou v relácii Ide o peniaze.

S analytičkou Slovenskej sporiteľne Lenkou Buchlákovou o vreckovom a účtoch pre deti.

Reláciu si vypočujte aj ako podcast

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#vreckové #účet v banke #platobná karta #Lenka Buchláková #Ide o peniaze
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku