Zamestnávatelia: Poistné zo 14. platu do výšky 500 eur sa neplatí

15.11.2019 12:39
euro, peniaze, sporenie
Ilustračné foto. Autor:

Ak zamestnávatelia vyplatia svojim zamestnancom v mesiaci december 14. plat, ktorý nepresiahne 500 eur, poistné z neho platiť nemusia.

Na rozdiel od 13. platu vyplácaného v polovici tohto roka, z ktorého poistné mali povinnosť zaplatiť, 14. plat vyplatený najviac v sume 500 eur od každého zamestnávateľa do vymeriavacieho základu nevstupuje.

Ak teda ide o zamestnanca, ktorý má viacero právnych vzťahov (viac zamestnávateľov), od každého zamestnávateľa mu môže byť vyplatený 14. plat, ktorý bude do výšky 500 eur oslobodený od platenia poistného. Podmienkou je, že 14. plat vyplatený v decembri 2019 je minimálne vo výške priemerného mesačného zárobku zamestnanca a pracovnoprávny (štátnozamestna­necký) vzťah trvá u tohto zamestnávateľa k 31. októbru 2019 nepretržite najmenej 48 mesiacov.

Zo sumy vyplatenej uvedeným zamestnancom nad hranicu 500 eur sa poistné platí.

Zdroj: Sociálna poisťovňa

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#zárobok #zamestnávatelia #poistné #plat #Dán
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku