Koronavírus a naše úspory: Žiadna panika. Pokojne investujte, dokonca zvýšte vklady

, 11.03.2020 06:00

Pondelkový čierny deň na Wall Street a rekordné prepady akcií pre hrozbu následkov koronavírusu vyplašili investrorov aj sporiteľov. Ako sa správať? Zastaviť sporenie či investovať viac a čo určite neurobiť?

Wall Street sa v utorok výrazne zotavila a vymazala polovicu z pondelkových strát vo výške 7,8 %. Kľúčový index Dow Jones Industrial Average si polepšil o vyše 1100 bodov alebo 4,9 %. Dow Jones deň po tom, čo zaznamenal najprudší pokles za viac než 11 rokov, uzavrel nervózne obchodovanie s plusom 1167,14 bodu alebo 4,89 %.

Nechajme indexy a poďme k zrozumiteľnejším veciam. „Tí, čo investovali, sledujú, ako hodnota ich portfólia klesá,“ hovorí v relácii Ide o peniaze Marián Búlik zo spoločnosti OVB Allfinanz Slovensko. „Zároveň to môže byť príležitosť, ako zarobiť na tom, že je niečo lacné a nakúpiť viac. Ak sa totiž skončí pokles, určite príde relatívne strmý rast,“ dodáva finančný odborník.

Ako sa teda správať a čo určite neurobiť? Pozrite si ďalší diel relácie Ide o peniaze o vplyve koronavírusu na naše úspory.

S Mariánom Búlikom z OVB Allfinanz Slovensko o tom, ako majú bežní ľudia nakladať s úsporami v dňoch, keď koronavírus rozkolísal finančné trhy.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#sporenie #Marián Búlik #koronavírus #investície #Ide o peniaze #finančné trhy
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku