Odložte si splácanie úveru, len ak naozaj musíte, inak sa predraží. O koľko?

, 08.04.2020 00:10

Parlament v utorok odhlasoval možnosť odkladu splátok úverov až na 9 mesiacov. Podrobnosti rozoberáme v relácii Ide o Pravdu s Marošom Ovčarikom z portálu Finančný kompas.

„Ak vám to momentálne vychádza, nežiadajte banku o odklad splátky, je to tá najrýchlejšia a najlacnejšia možnosť, ako splatiť úver,“ radí analytik portálu Finančný kompas Maroš Ovčarik. Napokon, požiadať o odloženie splátok môžete aj neskôr, kedykoľvek počas trvanie pandémie."

Na konkrétnom príklade poukázal, o koľko sa úver so zostatkom 50 000 eur a s úrokovou sadzbou 1% pri odklade splátok o 9 mesiacov predraží.

Či sa teda odklad splátok oplatí, kto o to môže požiadať, aké doklady musí predložiť, akých úverov sa opatrenie týka a mnoho ďalších konkrétnych informácií sa dozviete v aktuálnej epizóde relácie Ide o peniaze.

O všetkých úskaliach a podmienkach odkladu splátok úverov hovoríme s Marošom Ovčarikom (Finančný kompas.)

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#odklad splátok úverov #Maroš Ovčarik #koronavírus #Ide o peniaze #hypotéka #spotrebný úver
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku