Dovolenka: Karta alebo hotovosť? Ako najvýhodnejšie získať kuny, forinty či koruny?

, 05.08.2020 06:00

Ešte ste neboli na dovolenke? Ako na nej používať vlastné peniaze, aby ste na poplatkoch či kurzoch prerobili čo najmenej?

V krajinách s eurom je to jednoduché, odpadáva komplikácia s výmenou peňazí. Ale v takmer všetkých okolitých krajinách plus v Chorvátsku, obľúbenej to dovolenkovej destinácii Slovákov, sa platí v inej mene.

Koľko hotovosti budeme potrebovať do krajín, kde nemajú euro? Kde ju najvýhodnejšie vymeníme? Už doma, alebo v zahraničí? Banka, bankomat či zmenáreň? Ako najlacnejšie a bezpečne vyberať peniaze z bankomatu? Je výhodnejšie platiť hotovosťou alebo kartou? Koľko kariet potrebujeme na dovolenku a aké? O tom všetkom hovorí Sylvia Ďatelinková, právnička Slovenskej bankovej asociácie.

O najvýhodnejšej výmene peňazí či o používaní kariet na dovolenke so Sylviou Ďatelinkovou, právničkou Slovenskej bankovej asociácie.

Reláciu si môžete vypočuť aj ako podcast

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#výmena peňazí #valuty #Sylvia Ďatelinková #Slovenská banková asociácia #kurzový lístok #dovolenka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku