Niekto si v koronakríze požičal, niekto investoval. Čo bolo rozumnejšie?

Negatívny vplyv korony na domáce rozpočty pocítili podľa prieskumu agentúry Focus až dve tretiny domácností. Potvrdil aj to, že ľudia, ktorí boli finančne na krízu pripravení, ju znášajú omnoho lepšie, až bez problémov.

09.09.2020 06:00
debata (2)

Niekto si na jar musel požičať, niekto, naopak, využil pokles trhov a investoval. Akí sme a čo odhalil prieskum pri príležitosti utorkového Dňa finančnej gramotnosti? Ako sa Slováci finančne počas jarnej krízy správali a ako sa z nej poučili? Čo robiť, aby sme na podobnú udalosť boli finančne dobre pripravení? Aké sú pravidlá vytvárania zdravej finančnej rezervy? A ako sa pripraviť na opätovné splácanie, ak ste požiadali o odklad splátok úverov?

Debatujeme o tom s Andreou Strakovou, odborníčkou na financie z PARTNERS GROUP SK.

Video
Andrea Straková (PARTNERS GROUP SK) o tom, čo nás vo finančnom správaní naučila korona.

Reláciu si môžete vypočuť aj ako podcast

Podcast si môžete vypočuť aj cez obľúbené aplikácie.

Čo sú podcasty a kde ich nájdete?

Podcast je zvukový záznam, umiestnený vydavateľom či autorom na internete. Názov vznikol spojením slov pod (od názvu prehrávača iPod) a cast (od anglického slova broadcasting – vysielanie).

Podcasty môžete počúvať priamo na webe, kliknutím na audioprehrávač, alebo si ich môžete stiahnuť do svojho zariadenia (telefón, počítač, tablet) a pustiť si vtedy, keď vám to najviac vyhovuje. Podcasty teda môžete počúvať prostredníctvom mobilného telefónu s pripojením na internet aj počas šoférovania, športovania alebo iných aktivít. Počúvanie podcastu si nevyžaduje plnú pozornosť a nie je viazané na jedno zariadenie.

Na iOS zariadeniach je možné podcasty Pravdy počúvať prostredníctvom aplikácie Spotify App alebo aplikácie Podbean Podcast App.

Podcasty Pravdy nájdete na Google podcast a Spotify podcast Pravda.

© Autorské práva vyhradené

2 debata chyba
Viac na túto tému: #investície #finančná gramotnosť #Ide o peniaze #koronavírus #odklad splátok úverov #Andrea Straková