Voľby v USA a vaše úspory: Budú za Bidena rásť trhy viac ako za Trumpa?

, 10.11.2020 06:00

Zo všetkých volieb na svete majú vari najväčší vplyv na akciové trhy prezidentské voľby v USA. Čo sa na nich bude diať po víťazstve Joa Bidena? Budú vaše úspory rásť alebo strácať hodnotu?

Akciové trhy po posledných deviatich prezidentských voľbách v USA bez ohľadu na víťaza zažili v prvom roku vždy silný rast, v priemere o viac ako 25 %. Iba Trumpovo víťazstvo pred štyrmi rokmi vyvolalo prepad trhu, keďže bolo veľmi prekvapivé.

Akciám sa týždeň pred voľbami darilo. Ale pozor – Joe Biden ešte v Bielom dome nesedí a prevzatie úradu nemusí byť až také jednoduché. Otázna je aj reakcia trhov na jeho prvé kroky v kresle prezidenta USA.

Aký to všetko má vplyv na naše úspory a investícíe? To sa pokúsi vysvetliť analytik spoločnosti OVB Allfinanz Slovensko Marián Búlik.

Prezidentské voľby v USA a akciové trhy - Ide o peniaze s analytikom Mariánom Búlikom (OVB Allfinanz Slovensko).

Reláciu si môžete vypočuť aj ako podcast

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#prezidentské voľby USA #Marián Búlik #investície #Ide o peniaze #akciové trhy
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku