Rezort práce bude od septembra vyplácať Prvú pomoc. Reaguje na nový covid automat

Ministerstvo práce reflektuje na zmenu Covid automatu, ktorú dnes schválila vláda, a od septembra do konca roka bude vyplácať Prvú pomoc.

10.08.2021 19:18
práca, bicykel, čítanie, muž, zamestnanec Foto:
Ilustračné foto.
debata (2)

Prvá pomoc je v súčasnosti naviazaná na celonárodný Covid automat. Zmena aktualizácie Alert systému pre monitorovanie vývoja pandémie a prijímanie opatrení proti SARS-CoV-2 sa odzrkadlí na úprave podmienok vyplácania príspevkov pre oprávnených žiadateľov, ku ktorým rezort práce pristupuje od 1. septembra 2021.

Ako bude vyzerať vyplácanie Prvej pomoci po novom

„Prvú pomoc za mesiac júl budú úrady práce vyplácať bez zmien. Za mesiac august sa Prvá pomoc vyplácať nebude. Od septembra do decembra 2021 rezort práce pokračuje v podpore udržania zamestnanosti v čase vyhlásenej mimoriadnej situácie, núdzového stavu alebo výnimočného stavu a odstránenia ich následkov. V praxi to znamená vyplácanie pôvodnej schémy Prvá pomoc okrem opatrenia 3B,“ uviedla hovorkyňa rezortu práce Michaela Slivková Kirňaková.

V prípade, že sa epidemiologická situácia na Slovensku zhorší, vláda SR môže prijať uznesenie, ktorým stanoví vyplácanie vyšších príspevkov (Prvá pomoc +, resp. Prvá pomoc ++).

Bližšie informácie pre žiadateľov o príspevky z projektu Prvá pomoc budú zverejnené na stránke pomahameludom.sk.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #prvá pomoc #ľudia #Covid automat