Pokračovanie článku: Koľko dostanete za prácu cez víkend, v noci a vo sviatok. Oplatí sa?

Príplatok za prácu vo sviatok

Výška mzdového zvýhodnenia za prácu sa neviaže na minimálnu hodinovú mzdu, ale na priemerný zárobok zamestnanca pracujúceho na základe trvalého pracovného pomeru. Neplatí to pre zamestnanca pracujúceho na základe dohody o práci vykonávanej mimo pracovného pomeru. Za prácu vo sviatok patrí zamestnancovi príplatok za prácu vo sviatok najmenej vo výške 100 % jeho priemerného zárobku.

Zamestnancovi, ktorý pracuje na základe dohody o práci vykonávanej mimo pracovného pomeru, patrí za prácu príplatok za prácu vo sviatok najmenej vo výške 100 % minimálnej mzdy za hodinu v eurách, teda najmenej 3,713 eura za hodinu.

V prípade, ak zamestnanec bude tento rok pracovať vo sviatok a zároveň aj cez víkend, bude mať nárok na príplatok za prácu vo sviatok, ale aj nárok na príplatok za prácu v sobotu či v nedeľu.

ľudia, skupina, spolupráca, 2022 Čítajte viac Rok 2022: Veľký prehľad zmien nielen v penziách a dávkach. Dotknú sa státisícov

Príplatok za sťažený výkon práce

Výška príplatku za sťažený výkon práce u zamestnanca, ktorý je v trvalom pracovnom pomere, je minimálne 0,72 eura za hodinu, u dohodára takisto minimálne 0,72 eura za hodinu.

Príplatok za pracovnú pohotovosť

Výška príplatku za neaktívnu pracovnú pohotovosť na pracovisku u zamestnanca, ktorý je v trvalom pracovnom pomere, je vo výške pomernej časti základnej zložky mzdy, najmenej vo výške minimálnej mzdy v eurách za hodinu – 3,713 eura. Výška príplatku za neaktívnu pracovnú pohotovosť mimo pracoviska u zamestnanca, ktorý je v trvalom pracovnom pomere, je minimálne 0,72 eura za hodinu.

© Autorské práva vyhradené

3 debata chyba
Viac na túto tému: #príplatky za prácu v nedeľu #práca vo sviatok #príplatky za prácu v sobotu