Prášky na pranie či šampóny dostalo takmer 60-tisíc rodín v núdzi

Celkovo 58 337 balíčkov dostali, alebo v najbližších dňoch dostanú, predovšetkým rodiny s nezaopatrenými deťmi, ktoré sú odkázané na pomoc v hmotnej núdzi.

09.09.2022 16:17
rodina, papier Foto:
Ilustračné foto.
debata

Hygienické balíčky rozdáva 25 úradov práce. „Sú určené predovšetkým rodinám s deťmi, ktoré čelia najzložitejším sociálnym a ekonomickým podmienkam. Našim cieľom je pomáhať ľuďom takýmito balíčkami niekoľkokrát za rok. V tejto mimoriadne náročnej dobe tak budeme schopní podať pomocnú ruku tisíckam rodín,“ povedal Karol Zimmer, generálny riaditeľ Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny.

mobil, internet, kyberšikana, študent, žiak Čítajte aj Najčastejšie škody, ktoré utrpia deti v škole? Úrazy, krádeže a kyberšikana!

Príjemcami hygienických balíčkov sú primárne rodiny s nezaopatrenými deťmi, ktorým sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi. Rodina s jedným nezaopatreným dieťaťom má nárok na dva hygienické balíčky, rodina s dvomi deťmi má nárok na tri hygienické balíčky a rodina s tromi a viac deťmi má nárok na štyri hygienické balíčky. V každom balíčku sú gél na pranie, saponát na riad, šampón na vlasy, tekuté mydlo na ruky, sprchový gél, zubné pasty, krém na ruky, čistiaci prostriedok, zubné kefky a hubky na riad.

Najviac balíčkov sa pridelilo okresu Rimavská Sobota, a to 4 245. Ďalších 3 506 balíčkov putovalo do domácností v okrese Spišská Nová Ves. Tretím okresom s najvyšším počtom pridelených balíčkov je okres Košice – okolie s 3 454 balíčkami. Až 3 374 balíčkov je určených pre okres Trebišov a päťku okresov s najvyšším počtom balíčkov uzatvára okres Kežmarok s 3 314 baličkami.

peniaze, zelen, zelené investície Čítajte aj Prečo ľudia preferujú neviditeľnú stratu? Čo tento pojem znamená?

Európska komisia schválila 11. decembra 2014 Operačný program potravinovej a základnej materiálnej pomoci, v rámci ktorého sa poskytuje potravinová a základná materiálna pomoc pre sociálne najzraniteľnejšie vrstvy obyvateľstva na Slovensku. Tento operačný program je financovaný z Fondu európskej pomoci pre najodkázanejšie osoby. Od roku 2016 smerovalo na účely zaobstarania a distribúcie hygienických balíčkov viac ako 1,2 milióna eur.

debata chyba
Viac na túto tému: #deti #rodiny #Úrad práce #chudobní #pomoc v núdzi #hygienické balíčky