Nový spôsob získavania úveru. Získať z domu môžete desiatky tisíc eur. Šetrí čas, peniaze a energiu

Mnohí Slováci majú svoj vlastný biznis. Podnikajú naplno alebo popri zamestnaní. V rozvoji a v kreativite ich však často zastaví otázka financovania. Buď nemajú dosť nasporené alebo ani nemajú čas behať po bankách kvôli vybavovaniu úverov.

11.12.2023 00:00
close-up-smiley-woman-holding-smartphone, pr,... Foto:

Práve na takýchto klientov myslela Tatra banka a priniesla na trh digitálnu novinku. Ako to funguje? Vysvetlíme si na príklade pani Aleny.

Pani Alena je malá podnikateľka s vášňou pre ručne vyrábané šperky. Každý deň sa venuje svojmu remeslu. Šperky vyrába vo svojej malej dielničke na okraji mesta. Pracuje sama a je to jediný zdroj jej príjmu. Každý šperk nesie príbeh a starostlivosť, ktorú do neho vložila.

Keďže sa už dlhšie zaoberá nápadom na novú kolekciu, začala sa rozhliadať po možnostiach financovania. Dostatok voľných zdrojov na nákup kvalitných materiálov aktuálne nemá a hodili by sa jej aj novšie inovatívnejšie nástroje potrebné na výrobu šperkov. Nemala však chuť a ani čas chodiť do mesta a informovať sa v bankách o úveroch.

Našťastie sa pani Alena od svojej kamarátky dozvedela o novej digitálnej službe. Rozhodla sa vyskúšať to. Sadla k počítaču, na stránke Tatra banky zadala svoje IČO a zodpovedala niekoľko otázok týkajúcich sa podnikania. V okamihu sa na jej obrazovke objavili informácie o možnej výške úveru, ktorý by jej banka mohla poskytnúť. Bola prekvapená, ako rýchlo a jednoducho to išlo.

Informácia o výške úveru na klik

Digitálnu inováciu v oblasti podnikateľských úverov priniesla Tatra banka, ktorá je označovaná za najlepšiu digitálnu banku pre malé a stredné podniky v strednej a východnej Európe podľa hodnotenia Global Finance.

Stačí, aby podnikatelia navštívili webovú stránku banky, kde zadajú svoje identifikačné číslo organizácie (IČO), odpovedia na krátke otázky a okamžite získajú informáciu o možnej výške úveru od banky. Pre živnostníkov a jednoosobové spoločnosti je dokonca možné celý úverový proces absolvovať digitálne, bez nutnosti návštevy pobočky. Klienti Tatra banky majú tento výpočet k dispozícii aj vo svojej mobilnej bankovej aplikácii.

Kto má nárok na túto službu?

Online podnikateľský úver je určený pre malé a stredné spoločnosti a živnostníkov, vrátane tých, ktorí využívajú paušálne výdavky. Je ideálny aj pre rozvoj začínajúcich podnikateľov, keďže je dostupný už po mesiaci podnikateľskej činnosti.

Klienti nemusia poskytovať zabezpečenie majetkom a v čase poskytovania úveru nemusia dokladovať účel použitia finančných prostriedkov. Flexibilita je ďalšou výhodou, pretože klienti si môžu vybrať medzi splátkovým alebo kontokorentným úverom a prispôsobiť si výšku úveru a jeho splatnosť až do 50 000 eur.

Online podnikateľský úver | Tatra banka

chyba