Nechcete platiť odvody? Urobiť musíte túto vec +príklady, koľko môžete ušetriť

Počas letných prázdnin si mnoho študentov hľadá brigádu. Ak so svojim zamestnávateľom uzavrú dohodu o brigádnickej práci študentov, majú právo uplatniť si odvodovú odpočítateľnú položku, tzv. odvodovú úľavu, a znížiť si tak vymeriavací základ na platenie poistného na dôchodkové poistenie. Z výplaty im tak zostane v peňaženke viac, informuje Sociálna poisťovňa.

22.06.2024 06:00
študent, prax, stáž, brigáda, práca Foto:
Ilustračné foto.
debata

O určenie dohody na účely uplatnenia odvodovej odpočítateľnej položky môžu požiadať v jednom kalendárnom mesiaci len u jedného zamestnávateľa a len na jednu dohodu o brigádnickej práci študentov. Ak majú viacero dohôd (brigád), na ostatné si už odvodovú úľavu uplatniť nemôžu. Tlačivo pre zamestnávateľa, prostredníctvom ktorého písomne informujú zamestnávateľa o uplatnení tejto úľavy, je k dispozícii na webovej stránke Sociálnej poisťovne.

Brigáda a II. pilier, všetko čo potrebujete vedieť
Video
Zdroj: TV Pravda

Tzv. odvodová úľava predstavuje 200 eur za kalendárny mesiac. Ak má brigádujúci študent vymeriavací základ na základe určenej dohody nižší ako 200 eur za mesiac, odvodová úľava je v sume tohto vymeriavacieho základu. Ak je jeho vymeriavací základ vyšší ako 200 eur, študent platí poistné na dôchodkové poistenie z vymeriavacieho základu, ktorý sa určí ako rozdiel medzi mesačným príjmom alebo priemerným mesačným príjmom a sumou 200 eur.

Brigádnici môžu zarobiť toľko, na akej sume sa dohodnú so zamestnávateľom, resp. viacerými zamestnávateľmi. Sociálna poisťovňa výšku príjmu z brigád neobmedzuje – obmedzená je len výška odvodovej úľavy na sumu 200 eur mesačne, pričom v jednom kalendárnom mesiaci si ju študent môže uplatniť len na jednu dohodu o brigádnickej práci študentov.

Pri platení poistného za zamestnávateľa na účely úrazového a garančného poistenia sa odvodovo odpočítateľná položka v sume 200 eur neodpočítava.

Príklady:

Na ilustráciu uvádza Sociálna poisťovňa príklady sumy odvedeného poistného za zamestnanca a zamestnávateľa k vymeriavacím základom 200 eur a 400 eur:

Z vymeriavacieho základu 200 eur sú odvody na sociálne poistenie:

  • za zamestnanca vo výške 14 eur
  • za zamestnávateľa vo výške 45,60 eura

Z vymeriavacieho základu 200 eur pri uplatnení odvodovej odpočítateľnej položky sú odvody na sociálne poistenie:

  • za zamestnanca vo výške 0 eur
  • za zamestnávateľa vo výške 2,10 eura

Z vymeriavacieho základu 400 eur sú odvody na sociálne poistenie:

  • za zamestnanca vo výške 28 eur
  • za zamestnávateľa vo výške 91,2 eura

Z vymeriavacieho základu 400 eur pri uplatnení odvodovej odpočítateľnej položky (na sumu do 200 eur) sú odvody na sociálne poistenie:

  • za zamestnanca vo výške 14 eur
  • za zamestnávateľa vo výške 47,70 eura
debata chyba
Viac na túto tému: #odvody #študent #brigáda