Pokračovanie článku: Životné poistenie sa neoplatí podceňovať, rakovina, úrazy ani smrť si nevyberajú

Poisťovňa Kooperativa

Životné poistenie poskytuje finančnú podporu v prípade neočakávaných závažných životných udalostí, v spojení s ktorými dochádza k výpadkom príjmu v domácnosti, napr. dlhodobá pracovná neschopnosť, hospitalizácia či úmrtie. Správne nastavená životná poistná zmluva by v ideálnom prípade mala poskytovať poistné krytie v takej výške, aby poskytnuté poistné plnenie pokrylo výdavky klienta v týchto situáciách.

Nastavenie optimálnej výšky životného poistenia je individuálne, pretože každý človek má iné výdavky, odlišné potreby a tiež individuálne očakávania. Pri uzatváraní životného poistenia je možné dohodnúť si niektoré z pripoistení, podľa preferencií a výberu klienta. Jeden z najpredávanejších produktov je cenovo dostupné rizikové životné poistenie Bezstarostný život. Na jednej zmluve môže byť poistená celá Rodina – spolu až osem osôb.

Vďaka vhodnej kombinácii pripoistení a lákavým asistenčným službám môžu klienti získať aj zľavy či benefity zadarmo. Zároveň si klient môže počas poistenia určovať, aké pripoistenia chce mať, a tieto môže počas poistenia podľa potreby aj meniť – rušiť, zriaďovať, prípadne upravovať výšku dohodnutej poistnej sumy. Dnes je v poskytovaní životného poistenia trendom pomáhať klientom nielen v prípade poistnej udalosti formou odškodnenia či výplaty poistného plnenia, ale súčasne im v rámci poistnej zmluvy poskytovať aj rad benefitov a asistenčných služieb užitočných v každodennom živote.

Zamestnávatelia a zamestnanci Čítajte viac Zmeny k lepšiemu. Sociálne poistenie sa bude platiť ľahšie, Sociálna poisťovňa zjednodušila platby

Poisťovňa Allianz

1. Životné poistenie je dlhodobá záležitosť zabezpečenia sa na dôchodok, ktorá tiež slúži ako finančná ochrana v prípade vzniku nepredvídateľných udalostí ako úraz, ochorenie, PN alebo strata zamestnania.

Životná poistka sa vždy nastavuje klientovi konkrétne na jeho životnú situáciu, jeho záväzky, potreby a očakávania.

2. Ktoré poistenie je vhodné pre koho, závisí vždy od situácie, potrieb a záväzkov konkrétneho klienta. Inú životnú poistku potrebuje 40-ročný živiteľ rodiny s hypotékou a malými deťmi a inú 55-ročný klient, ktorý má už dospelé deti, nemá hypotéku ani iné väčšie záväzky a chce sa zabezpečiť na dôchodok. V rámci rizík odporúčame dohodnúť si úrazové poistenie, konkrétne denné odškodné počas liečenia následkov úrazu, smrť následkom úrazu a tiež trvalé následky úrazu. Výšku poistnej sumy je potrebné nastaviť, berúc do úvahy svoje záväzky (hypotéka, deti), aby sme pri boli schopní pri dlhodobej PN či invalidite splácať svoje záväzky, aby bola zabezpečená dostatočná finančná rezerva na živobytie pre rodinu či blízkych. Odporúča sa nastavenie tejto rezervy najmenej na 12, v ideálnom prípade až na 24 mesiacov.

Do určenia výšky poistnej sumy vstupuje viac faktorov, ktoré ju ovplyvňujú, ako konkrétna životná situácia klienta, výška príjmu, ale napríklad aj regionálne rozdiely. Je totiž rozdiel, či klient žije v Bratislave, kde potrebuje vyššie poistné krytie kvôli vyššej hypotéke, ako napríklad klient vo Veľkom Krtíši. Investičné životné poistenie spája v sebe dve základné zložky, a to poistenie a investovanie a čoraz väčší dôraz sa kladie na rôzne typy pripoistení. Pri rizikovom životnom poistení si klienti môžu dohodnúť len samotné riziká, bez investičnej zložky. Navoliť si môžu akékoľvek riziká pre prípad neočakávaných životných situácií ako úraz, smrť, invalidita či práceneschopnosť.

3. Sadzba poistenia rastie so vstupným vekom, keďže pravdepodobnosť ochorenia staršej osoby je vyššia ako pravdepodobnosť ochorenia mladšej osoby, je preto výhodnejšie uzatvoriť životné poistenie čo najskôr. V Allianz si klienti môžu uzatvoriť životné poistenie do veku 70 rokov, pričom napríklad v programe Senior je poistné krytie až do 95. roku života.

© Autorské práva vyhradené

Facebook X.com 1 debata chyba Newsletter
Viac na túto tému: #životné poistenie #poistenci #Životná poistka