Východní Nemci berú v priemere 2600 eur, západní 3339 eur

04.08.2018 17:22

Príjmy zamestnancov v Nemecku nie sú všade rovnako vysoké. Nové poznatky o rozdieloch v priemerných mesačných príjmoch v spolkových krajinách, regiónoch i mestách priniesla Spolková agentúra práce.

K Silvestru 2017 bol priemerný hrubý mesačný príjem v krajine 3209 eur. V rovnaký deň v predchádzajúcom roku dosiahol 3133 eur.

Príjem ľudí pracujúcich na plný úväzok v starých spolkových krajinách bol 3339 eur, vo východných 2600 eur.

Rozdiely medzi jednotlivými mestami a okresmi zostávajú výrazné. Najlepšie na tom bolo bavorské mesto Ingolstadt. Kto tam pracuje, mal vlani mesačne hrubý priemerný príjem 4635 eur. Dobre zarábali aj zamestnanci v Erlangene, Wolfsburgu či Böblingene. Na konci príjmovej tabuľky sú obyvatelia Görlitzu, celého nemeckého Podkrušnohoria a severných prímorskych okresov v Predpomoransku.

Zo spolkových krajín mali príjmy najvyššie Hamburg (3619 eur), Badensko-Würtenbersko (3546 eur) a Hesensko (3494 eur). Na poslednom mieste medzi 16 spolkovými krajinami zostáva napriek vzostupu tarifných miezd Meklenbursko-Predpomoransko. Tam pracujúci zarábali o 818 eur menej, než bol priemerný mesačný príjem v spolkovej republike.

Do priemerného mesačného príjmu boli zahrnuté dovolenkové bonusy a vianočné príspevky, príplatky a ostané netarifné príjmy.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Nemecko #platy
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku