Chcete pracovať v Rakúsku, Nemecku či Holandsku? Zamestnanie ponúkne burza práce

09.10.2019 12:41

Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny zajtra (10. októbra) organizuje Rakúsko – nemecko – holandský deň, na ktorom budú zamestnávatelia ponúkať prácu v týchto krajinách.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Autor: SHUTTERSTOCK

Burza práce sa uskutoční v Bratislave v Galérii Umelka, Dostojevského rad 4533/2 od 9,00 h do 17,00 h.

Na burze práce 28 zamestnávateľov z Rakúska, Nemecka a Holandska ponúkne pracovné miesta z oblasti hotelového sektora a gastronómie, stavebníctva, informačných technológií, dopravy či voľné miesta pre pomocných pracovníkov. Súčasťou burzy je bezplatné poskytovanie poradenstva o podmienkach zamestnania v týchto štátoch, o živote v týchto krajinách s dôrazom na zdravotné a sociálne zabezpečenie a ďalšie aspekty bežného života. Všetky voľné pracovné miesta sú zverejnené a priebežne aktualizované aj na pracovnom portáli www.eures.sk.

Zaujímavosťou je, že popri „onsite“ akcii, bude burza práce prebiehať aj „online“. Znamená to, že klienti, ktorí nemôžu prísť osobne, sa môžu o prácu zaujímať online cez aktívny odkaz na stránke www.eures.sk a zároveň sledovať celý priebeh burzy práce ako i prednášky cez živé vysielanie (livestreaming).

Uchádzači o zamestnanie vedení v evidencii úradov práce môžu využiť príspevok na uhradenie časti preukázaných cestovných výdavkov.

Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#zamestnanie #Ústredie práce #práca #ponuka práce
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku