Koronavírus: Pracovné pohovory cez videohovor

Koronavírus ovplyvňuje trh práce. Profesia sa snaží pomôcť firmám, aby neprerušovali nábory, pomôcť má nová služba video pohovorov

18.03.2020 08:00
žena, notebook, práca, knihy, knižnica Foto:
Video pohovory pomôžu aj samotným firmám. Eliminujú totiž risk, že kandidáti, ktorým presunuli pohovory, si už medzičasom nenájdu prácu inde.
debata

Spoločnosť prináša na trh práce novinku, ktorá má obmedziť počet zrušených pracovných pohovorov. Líder pracovných portálov prináša službu bezplatne. Video pohovory majú pomôcť firmám, ktoré pre zrušené pohovory môžu prísť o kvalitných uchádzačov, rovnako aj ľuďom, ktorí sa vďaka odkladaniu termínov môžu dostať do náročnej situácie bez príjmu.

Z dôvodu šírenia sa vírusu dostali zamestnanci mnohých firiem na Slovensku povinný home office a zákaz osobných stretnutí. Posledné dni sme tak boli svedkami odloženia mnohých pracovných pohovorov, čo spomaľuje náborové procesy.

Udržať zdravý chod náborov na trhu práce aj po vyhlásení mimoriadnej situácie. Túto úlohu dostali zamestnanci najväčšieho pracovného portálu na Slovensku. Profesia sa snaží obmedziť hromadné rušenie pracovných pohovorov využitým online možností. Firmám odporúča využiť video pohovory.

Personalisti si termín pohovoru dohodnú s uchádzačmi mailom či telefonicky vopred. Uchádzač následne obdrží na e-mail pozvánku na video pohovor s konkrétnym termínom. Presné informácie o postupe nájdete TU.

Táto situácia neovplyvňuje iba firmy, ale aj samotných uchádzačov. Tí, ktorí sú aktuálne napríklad vo výpovednej dobe, sa pri odložených pohovoroch môžu strachovať, že na určitý čas skončia úplne bez práce a príjmu.

Video pohovory pomôžu aj samotným firmám. Eliminujú totiž risk, že kandidáti, ktorým presunuli pohovory, si už medzičasom nenájdu prácu inde.

debata chyba
Viac na túto tému: #trh práce #koronavírus #Covid-19