Využitie LinkedIn: Tipy, ako sa správne prezentovať?

LinkedIn je najväčšia profesionálna sociálna sieť na svete s viac ako 700 miliónmi užívateľov. Slúži ako platforma pre budovanie profesijnej siete, hľadanie pracovných príležitostí a prezentáciu vašich zručností a skúseností. Pokiaľ hľadáte prácu alebo chcete byť viac vidieť v profesnom svete, LinkedIn je nevyhnutným nástrojom.

17.06.2024 00:00
kariéra, práca, pohovor Foto:
Ilustračné foto
debata

Vytvorte profesionálny a atraktívny profil

1. Zaregistrujte sa

Pre registráciu a vytvorenie profilu zvoľte “seriózny” pracovný email. Váš historický, buď používaný email ako napríklad kaťulka15, alebo danyfootballman odporúčame vynechať.

Prvá zákernosť na vás čaká hneď po vyplnení mena a priezviska, a to konkrétne v kolónke s názvom „Motto“. Nenechajte sa zmiasť, tu nie je priestor pre váš obľúbený citát, či hlášku. Tu máte priestor na stručný, vecný popis vašej praxe. 4–5 samostatne stojacich kľúčových slov, podľa ktorých vás iní používatelia nielen že nájdu, ale aj správne zaradia v rámci brandže.

2. Profilová fotografia

Pamätajte, LinkedIn profil je výkladná skriňa profesionálov s cieľom budovať svoju profesijnú sieť, inšpirovať sa a hľadať a nachádzať talenty pre voľné pracovné miesta. Vaša prezentácia sa teda nemôže zaobísť bez vašej fotografie, ktorá pomôže nielen prax spojiť s osobou, ale tiež budí dôveryhodnosť profilu.

Fotka by mala byť aktuálna, dobre osvetlená a s neutrálnym pozadím. Usmievajte sa a vyzerajte priateľsky a prístupne. Profilová fotografia je prvou vecou, ​​ktorú si ľudia všimnú, a môže výrazne ovplyvniť prvý dojem, preto prosím vynechajte fotky zo svadby, či dovolenky.

3. Informácie o vás

Informácie predstavujú vaše predstavenie a zhrnutie vašej praxe a kariérnych ašpirácií. Malo by byť krátke, ale výstižné. Predstavte sa (nemusíte písať „Som Jana Novotná“, svoju pozornosť venujte skúsenostiam), popíšte svoje kľúčové zručnosti a čo vás motivuje. Napríklad: „Som skúsený projektový manažér so zameraním na IT projekty, ktorý rád hľadá inovatívne riešenia a vedie tímy k úspechu.“

4. Nechajte sa uloviť

Každá pozícia sa dá zjednodušiť a zhrnúť do 4–5 kľúčových slov. Sú to práve tie slová, ktoré používajú lovci talentov, ktorí na LinkedIn hľadajú kandidátov pre svoje voľné pozície. Ako na to? Je to jednoduchšie ako si myslíte. Pomyselne urobte 3 kroky späť a s nadhľadom popíšte vašu agendu 5 slovami. Ak ste napríklad projektový manažér v IT, zahrňte slová ako „projektový manažment“, „IT“, „agilné metodiky“, „scrum“ a pod. Tým zvýšite šancu, že vás nájdu pri hľadaní kandidátov. To všetko využite na opis vašej praxe v jednotlivých zastávkach vašej kariéry.

5. Na čo si dať pozor: Príklady z praxe

Vyhnite sa príliš kreatívnym alebo nejasným názvom pozícií. Napríklad namiesto „Kozmetička podlahových plôch“ použite „Upratovacia pracovná sila“. Príliš kreatívne názvy môžu pôsobiť mätúcim dojmom a sťažiť hľadanie práce. Pracovná pozícia by mala byť jasná a výstižná, aby personalisti okamžite vedeli, čo robíte.

Nový pracovný portál s viac ako 900+ pracovnými pozíciami: praca.pravda.sk

debata chyba
Viac na túto tému: #práca #pohovor #Interview #LinkedIn #Práca a kariéra