1. Využite silu referencií
Prepájajte sa so svojimi kolegami a klientmi (minulými aj tými súčasnými) a nechajte sa okrem inšpirácie tiež odporučiť. Každého užívateľa môžete poprosiť o referenciu, kde uvediete, aký máte s danou osobou/profilom vzťah, a kde ste sa pracovne stretli. Protistrane príde jednoduchá žiadosť na vyplnenie a vaše relevantné referencie sú na svete. Konkrétne ich nájdete v spodnej časti vášho profilu. Referencie od bývalých kolegov a nadriadených môžu zvýšiť vašu dôveryhodnosť a ukázať vašu hodnotu.
2. Buďte aktívny
Nemusíte publikovať, ale odporúčame byť aktívny, sledovať a prípadne komentovať príspevky ostatných. Okrem inšpirácie a aktívnej účasti na profesijnej sieti sa tiež prepájajte s ostatnými profesionálmi a budujte svoju sieť kontaktov. Vaša aktivita na
LinkedIn ukazuje, že ste angažovaní a skúsení vo svojom odbore. Pravidelná aktivita taktiež zvyšuje vašu viditeľnosť v sieti.
3. Dajte o sebe vedieť
LinkedIn taktiež ponúka možnosť zverejniť, že aktívne hľadáte novú pracovnú výzvu. Sú hneď dve cesty. Jedna je verejná a ak využijete túto možnosť, tak všetci používatelia uvidia okolo vašej fotografie zelený odznak „open to work“. Pokiaľ volíte dištancovanejšiu formu zdieľania vašej dostupnosti na trhu práce, odporúčame zverejniť “open to work” iba pre náborárov, teda užívateľov platiacich si náborársku licenciu. Nikto iný o vašich zajačích úmysloch vedieť nebude.
4. Využite inzerciu práce
Okrem vašej prezentácie si môžete okrem ostatných profilov prezerať aj voľné pracovné miesta v sekcii „Práca“. Nech máte ponuku pestrú, využite aj ďalšie pracovné portály ako napríklad praca.pravda.sk, kde môžete využiť váš LinkedIn profil stiahnutý vo formáte PDF, ktorý priložíte pri aplikácii na inzerát namiesto tradičného CV.
Dúfame, že vám tieto tipy pomôžu maximalizovať váš potenciál nielen na LinkedIn.