Využitie LinkedIn: Ako LinkedIn využiť vo svoj prospech?

LinkedIn je neoceniteľný nástroj pre budovanie profesionálnej siete a hľadanie nových kariérnych príležitostí. Využite silu referencií od bývalých kolegov, buďte aktívni v komunikácii a zdieľaní, a dajte vedieť, že hľadáte novú prácu. Tieto tipy vám pomôžu zvýšiť vašu viditeľnosť a dôveryhodnosť na profesijnej sieti, čo môže byť kľúčom k vášmu ďalšiemu kariérnemu úspechu.

21.06.2024 00:00
pracovný pohovor, nezamestnanosť, čakanie Foto:
Ilustračné foto.
debata

1. Využite silu referencií

Prepájajte sa so svojimi kolegami a klientmi (minulými aj tými súčasnými) a nechajte sa okrem inšpirácie tiež odporučiť. Každého užívateľa môžete poprosiť o referenciu, kde uvediete, aký máte s danou osobou/profilom vzťah, a kde ste sa pracovne stretli. Protistrane príde jednoduchá žiadosť na vyplnenie a vaše relevantné referencie sú na svete. Konkrétne ich nájdete v spodnej časti vášho profilu. Referencie od bývalých kolegov a nadriadených môžu zvýšiť vašu dôveryhodnosť a ukázať vašu hodnotu.

2. Buďte aktívny

Nemusíte publikovať, ale odporúčame byť aktívny, sledovať a prípadne komentovať príspevky ostatných. Okrem inšpirácie a aktívnej účasti na profesijnej sieti sa tiež prepájajte s ostatnými profesionálmi a budujte svoju sieť kontaktov. Vaša aktivita na

LinkedIn ukazuje, že ste angažovaní a skúsení vo svojom odbore. Pravidelná aktivita taktiež zvyšuje vašu viditeľnosť v sieti.

3. Dajte o sebe vedieť

LinkedIn taktiež ponúka možnosť zverejniť, že aktívne hľadáte novú pracovnú výzvu. Sú hneď dve cesty. Jedna je verejná a ak využijete túto možnosť, tak všetci používatelia uvidia okolo vašej fotografie zelený odznak „open to work“. Pokiaľ volíte dištancovanejšiu formu zdieľania vašej dostupnosti na trhu práce, odporúčame zverejniť “open to work” iba pre náborárov, teda užívateľov platiacich si náborársku licenciu. Nikto iný o vašich zajačích úmysloch vedieť nebude.

4. Využite inzerciu práce

Okrem vašej prezentácie si môžete okrem ostatných profilov prezerať aj voľné pracovné miesta v sekcii „Práca“. Nech máte ponuku pestrú, využite aj ďalšie pracovné portály ako napríklad praca.pravda.sk, kde môžete využiť váš LinkedIn profil stiahnutý vo formáte PDF, ktorý priložíte pri aplikácii na inzerát namiesto tradičného CV.

Dúfame, že vám tieto tipy pomôžu maximalizovať váš potenciál nielen na LinkedIn.

debata chyba
Viac na túto tému: #práca #pohovor #Interview #LinkedIn #Práca a kariéra