Kto má nárok na nový príspevok 282,54 eura mesačne od rezortu práce? Kde treba podať žiadosť?

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny začalo prijímať žiadosti na vyplácanie príspevku na podporu zamestnávania. Ide o projekt Práca na skúšku. Podporiť má podľa rezortu práce najmä dlhodobo nezamestnaných, ako aj zdravotne znevýhodnených ľudí.

23.06.2024 06:00
erik tomáš Foto: ,
Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Erik Tomáš.
debata (2)

Na úradoch práce, sociálnych vecí a rodiny je od tohto týždňa možné podávať žiadosti o príspevok na podporu vybraných skupín znevýhodnených uchádzačov o zamestnanie. Príspevok má pomôcť nezamestnaným, ktorí sú evidovaní na úrade práce najmenej 12 mesiacov, ale aj uchádzačom so zdravotným postihnutím, ktorí môžu takto získať odborné zručnosti a praktické skúsenosti, tvrdí ministerstvo práce.

Minister práce Erik Tomáš v Ide o pravdu
Video
Zdroj: TV Pravda

Príspevok 282,54 eura mesačne je určený pre zamestnávateľov, ktorých zamestnanci vykonávajú prácu na skúšku. Príspevok sa bude vyplácať po dobu 3 mesiacov. Zamestnancovi sa bude vyplácať príspevok vo výške životného minima, ktoré od júla 2024 bude predstavovať výšku 273,99 eur mesačne.

„Rozvíjame nástroje na motivovanie zamestnávateľov, aby vytvárali pracovné príležitosti pre ľudí bez práce a na podporu nezamestnaných, pri ich snahe umiestniť sa na trhu práce. V posledných mesiacoch sme spustili v tejto oblasti už niekoľko projektov. Príkladom je podpora práca na skúšku, ktorú spúšťame. Je tu pre podporu ľudí, ktorí sú už dlhšie mimo pracovného trhu a pre ľudí so zdravotným postihnutím,“ uviedol Erik Tomáš, minister práce, sociálnych vecí a rodiny.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #rezort práce a sociálnych vecí #dlhodobo nezamestnaní #rezort práce #práca na skúšku