Rok 2020 prináša päť trendov, ktoré zmenia budúcnosť práce. Rýchle uplatnenie vznikajúcich technológií sľubujú efektívnosť, produktivitu a rast pracovnej sily.
Čo sa týka platov, ženy zarábajú v priemere o 21 % mesačne menej ako muži. V priemere pritom pracujú 39 hodín týždenne.
Reziliencia je schopnosť poradiť si s neprajnými okolnosťami, opäť sa vzchopiť a ísť za svojimi cieľmi. V manažérskom prostredí sa začína pomaly presadzovať.
Očakávania zamestnávateľov na Slovensku na prvý štvrťrok budúceho roka sú menej optimistické ako v predošlom období.
Spoločnosť Profesia.sk zostavila rebríček najbizarnejších pracovných ponúk tohto roka.
Trh práce sa od vzniku samostatného Slovenska výrazne zmenil, a o ďalších 10 rokov už bude úplne na nepoznanie. Dnes je dopyt po operátoroch výroby.
Portál Profesia.sk zaznamenal v tomto roku nižší počet zimných brigád ako vlani. Zamestnávateľov však môže tešiť zvýšený počet reagujúcich ľudí.
Ohováranie, ponižovanie, zastrašovanie, slovné či dokonca fyzické útoky. Bojovať proti násiliu na pracovisku sa však veľmi nedá. Možno niekde hľadať pomoc?
Zákonník práce sa postupne mení: Niektoré návrhy už boli schválené, iné ešte prechádzajú legislatívnym procesom. Aké zmeny nás čakajú?
Mzdové rozdiely medzi slovenskými regiónmi sa síce postupne stierajú aj v IT sektore, ale prešovské maximum je stále sotva na úrovni bratislavského minima.
Dlhodobé pracovné voľno, nazývané aj sabbatical, by mohlo pomôcť zamestnávateľom aj zamestnancom. Nie je to však jednoduché ani lacné riešenie.
Pohľad na výplatnú pásku v decembri býva často veselší ako inokedy. Časť zamestnancov si môže užiť vyšší plat ako obyčajne.
Chystáte sa na plánované vyšetrenie k lekárovi a nadriadený vás odmieta pustiť? Na koľko dní voľna okrem dovolenky máte nárok?
Podľa biznismenky Lucie Veselskej je síce podnikanie ťažšie ako práca zamestnanca, ale benefity, ktoré zahŕňa, stoja za to.
Z pozície čašníka na pozíciu novinára alebo z pozície predavača na pozíciu operátora výroby. Aj takto vyzerajú najčastejšie kariérne prestupy Slovákov.
Bežný človek dnes väčšinu času trávi zavretý v kancelárii alebo doma. Ako sa môže zariadiť, ak sa chce správať čo najekologickejšie? Ponúkame vám pár tipov.
Jedným z dôvodov, prečo naše hospodárstvo potrebuje pracovníkov zo zahraničia, je ich odbornosť. Pomocou by mohla byť aj možnosť rekvalifikácie.
Sú štyri spôsoby, ako sa podľa zákona dá ukončiť pracovný pomer. Kedy je vhodné sa zo zamestnávateľom dohodnúť a kedy dať výpoveď? Pozrite si vzory žiadostí.
Najčastešie zamestnanci z vlastného rozhodnutia odchádzajú z firmy na základe dohody alebo dajú výpoveď. Každá forma má svoje výhody.
Roboty a automatizácia výroby najviac ohrozujú Slovensko. Vyplýva to z tohtoročného vydania štúdie Prosperity Report. Ohrozených je až 62 % súčasných pracovných pozícií.
Pracovať len v priestoroch zamestnávateľa je pre Slovákov čoraz menej atraktívne - najmä pre mileniálov, ktorí potrebujú mať pocit voľnosti a slobody.
Azda najťažšie je určiť spodnú hranicu platu. Chceme síce pokryť všetky náklady a šetriť, ale musíme počítať aj s „pravidlami“ trhu práce.
Marketingový riaditeľ vo Varšave môže zarobiť mesačne 7000 eur, na Slovensku len 4700 eur. Recepčná má u nás najmenej 600 eur, v ČR 750. Čo ostatné krajiny?
Ak ste sa uchádzali o zamestnanie a neprijali vás, mohlo to byť kvôli zle napísanému životopisu. Sú ale aj iné veci, ktoré vás mohli diskvalifikovať.