Priemerné nájomné v Bratislave dosahuje 736 eur

Priemerná cena mesačného nájmu s energiami v Bratislave dosiahla v poslednom štvrťroku 2013 necelých 736 eur. Vyplýva to z údajov analytického oddelenia spoločnosti Bencont Investments.

29.01.2014 12:28
debata (13)

V porovnaní s predchádzajúcim kvartálom to znamená nárast o 38 eur, čo v relatívnom vyjadrení predstavuje rast nájmu o 5,6 %.

Cena nájomného vzrástla v prvých troch bratislavských obvodoch. Na druhej strane pokles zaznamenala poradenská spoločnosť vo štvrtom a piatom bratislavskom okrese. Najvyšší nájom musia ľudia zaplatiť v Starom meste, a to o 35 % vyšší v porovnaní s priemerom. Najnižší priemerný nájom je v časti Vrakuňa. Z hľadiska izbovosti sa cena nájomného v medzikvartálnom porovnaní takmer nezmenila pri jedno a dvojizbových nájmoch. V ostatných kategóriách nájmy vzrástli v priemer o približne 5 percentuálnych bo­dov.

Priemerná cena starších bytov na meter štvorcový s daňou z pridanej hodnoty (DPH) v poslednom štvrťroku 2013 klesla o 2,7 % na 1 690 eur. V absolútnom vyjadrení boli staršie byty o 1,4 % lacnejšie a dosiahli úroveň 112 tis. eur. Z hľadiska štruktúry ponuky, najväčšiu časť, konkrétne 41 %, tvoria trojizbové byty, 25,5-percentný podiel pripadá na dvojizbové byty a 17 % na jednoizbové a štvorizbové jednotky.

Spoločnosť Bencont Investments patriaca pod Bencont Group sa od roku 2008 zaoberá analýzami realitného trhu a komodít pre vlastné potreby a potreby svojich klientov. Analýzy realitného trhu publikuje a uzatvára každý kalendárny štvrťrok.

13 debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #Reality #nájom #but